В мережі Solana стався технічний збій, який вплинув на 75% транзакцій

Блокчейн Solana зазнав серйозних проблем за останню добу. Велика кількість користувачів жаліються, що не можуть здійснити транзакції, а токен SOL, створений на базі Solana, почав різко втрачати в ціні.

Згідно з даними Dune Analytics, 4 квітня приблизно 75% транзакцій в мережі зазнали невдачі, і це найвищий показник за всю історію блокчейну. Це викликало критику з боку спільноти криптовалют.

Протягом останніх місяців в центрі уваги опинилося чимало мем-коїнів на базі Solana, зокрема WIF, Slerf, MEW, які показали вражаючі результати.

Зростання цін на мем-коїни призвело до розгортання в мережі торгових ботів. Ці боти прагнуть здійснювати арбітражні угоди, і коли цього арбітражу немає, угоди провалюються.

За словами генерального директора Helis Мерта Мумтаза, ці невдалі транзакції, які він назвав «бот-спамом», становлять переважну більшість невдалих транзакцій на Solana.

«Зазвичай це не є великою проблемою для користувачів», — написав Мерт у соцмережі X.

«Ваш гаманець імітує [транзакцію] і повідомить вам, що вона все одно не спрацює заздалегідь», — додав він.

Мерт пояснив, що діаграма невдалих транзакцій Dune не є ідеальним способом оцінки впливу користувачів на мережу Solana.

«Більшість користувачів не доходять туди [з] початку», — продовжив він, додавши, що більша частина спам-активності в мережі відбувається до процесу планування.

Процес планування — це оперативний алгоритм у мережі Solana, який визначає порядок, у якому транзакції оброблятимуться в блоці. Боти, як правило, діють швидше, ніж люди, коли справа доходить до спаму, і в результаті транзакції реальних користувачів часто пропускаються.

Генеральний директор також підкреслив, що оскільки спам-активність відбувається перед процесом планування, підвищення плати за пріоритетність транзакцій не допоможе користувачам, які намагаються виконати транзакції в даний момент.

На момент написання статті SOL знизився більш ніж на 7% за останні 24 години, оскільки загальні настрої щодо токена стали ведмежими. Ще більше посилила спад новина про шахрайські дії в мережі Solana.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело crypto.news
Читайте також