Як виявити контент, згенерований штучним інтелектом: ключові ознаки

У сучасному світі зображення штучного інтелекту може створювати будь-хто, хто має доступ до штучного інтелекту. Для цього достатньо опанувати такі програми як DALL-E, Midjourney, Gencraft або Stable Diffusion від OpenAI.

Зараз зображення, створені штучним інтелектом, вже є скрізь — у соціальних мережах, на сайтах тощо. Часто їх важко ідентифікувати.

З одного боку, це корисний інструмент для зображення ШІ, а з іншого — потужна зброя для дезінформації, адже можливості нейромережі в створенні контенту не мають меж.

Тим не менш, поки що створені ШІ зображення не можуть повністю замінити реальні фотографії. Якщо ви хочете навчитись розрізняти реальні зображення, від штучно створених, то зверніть увагу на такі ознаки.

1. Ідеальна шкіра

Іноді штучно створені або редаговані зображення можуть виглядати надто ідеально. Так, люди часто самі використовують Photoshop, щоб покращити свої фото, але це не йде в порівняння
з тим, як працює штучний інтелект.

2. Нечіткі деталі

Аналіз деталей на збільшеному зображенні може виявити невідповідності або аномалії, які вказують на те, що фотографія була редагована або штучно створена. Зокрема, це можуть бути дуже дивні невідповідності, наприклад, надмірна кількість пальців.

3. Нереалістичний погляд

Значна кількість штучних зображень має особливий глянцевий ефект, який нагадує персонажів відеоігор. Цей ефект відрізняється від простої розмитості, яка часто використовується на зображеннях штучного інтелекту. Тут мова йде про гладкий, нереально блискучий передній план або мінливу комбінацію різних ефектів. Це явище особливо помітне у мультяшних творах, створених штучним інтелектом.

4. Немає чіткої інформації

Штучний інтелект часто створює передній план зображення, при цьому залишаючи фон розмитим або нечітким. Перевірте цю розмиту область на наявність дивних контурів або топографічних об’єктів, які можуть виглядати незрозумілими.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело NV
Читайте також