Кібервійна з рф: Як не піддаватись на ворожу дезінформацію і шахрайство

Стрімке зростання кількості дезінформації та фейкових новин в інформаційному просторі не випадкове. Вороги Україна намагаються таким чином впливати на наше суспільство, щоб розколоти його і зневірити. Дезінформація – це потужна зброя, якою Кремль вміє користуватись дуже добре. Тому українцям потрібно вчитись протистояти пропаганді.

Що таке фактчекінг

Один зі способів протистояти інформаційним атакам – це використовувати фактчекінг. Так називається перевірка та верифікація будь-якої інформації, яка циркулює в ЗМІ чи соцмережах. Пам’ятаєте правило доктора Хауса “Усі люди брешуть?”. Ось цим правилом ви й маєте користуватись, коли отримуєте інформацію від інших.

Поради від кіберполіції

1) Користуйтеся першоджерелами під час перевірки інформації, звіряйтеся з офіційними ресурсами (https://cyberpolice.gov.ua/article/kiberpolicziya-nagaduye-otrymujte-informacziyu-z-oficzijnyx-dzherel-4110/ );

2) Перш ніж поширити будь-які відомості у соцмережах, переконайтеся, що інформація правдива. Інакше ви допоможете ворогу розповсюдити брехню і фейки.

3) Перевіряйте фото та відео на автентичність. Зараз це зробити доволі складно, оскільки штучний інтелект вміє створювати дуже реалістичні фото. Саме тому вам потрібно бути якомога уважнішими. Один з варіантів: скористайтеся сервісом пошуку зображень Google https://images.google.com.

Також рекомендуємо ознайомитись з нашими публікаціями:

4) Використовуй ресурс “Кібер Брама” https://stopfraud.com.ua. Ця платформа містить практичні рекомендації та інструменти для захисту від кіберзагроз, фейків і дезінформації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також