Чим небезпечний старий Wi-Fi роутер: фахівці назвали чотири серйозні проблеми

Наявність у домі старого маршрутизатора може стати причиною проблем. З одного боку, з’єднання може працювати гірше і ви не зможете нормально працювати в Інтернеті, але також можуть виникнути серйозні проблеми безпеки.

Проблема 1. Знижений рівень безпеки

Перший ризик – це проблеми з безпекою. Старий роутер може мати вразливість та обмеження, що дозволяють зловмисникам вас зламати. Наприклад, невиправлені помилки можуть бути використані для того, щоб вкрасти ваш пароль та отримати контроль над пристроєм.

Яскравим прикладом є використання шифрування ключів Wi-Fi. Якщо ви використовуєте старий маршрутизатор, який має застаріле шифрування, таке як WEP або WPA, і не сумісний із новітнім шифруванням, зловмисник, який має необхідні знання, може отримати доступ. Пароль Wi-Fi може бути розкритий. Існують методи зламу WPS маршрутизатора, наприклад.

Проблема 2. Не можна підключати надто багато пристроїв

Інший ризик полягає в тому, що ви не зможете підключити до маршрутизатора багато пристроїв. Якщо це стара модель, вона має більше обмежень, і проблеми можуть виникнути, щойно ви підключите кілька пристроїв. Особливо зараз, коли домашня автоматизація стає все більш поширеною, зазвичай підключається безліч пристроїв. Ви можете зіткнутися з проблемами.

Проблема 3. Погана якість з’єднання

Також може статися, що інтернет-з’єднання погане. Старий маршрутизатор може мати обмеження щодо охоплення та швидкості. Ви можете мати труднощі при підключенні до інших пристроїв, що знаходяться на великій відстані від маршрутизатора, або виявити, що швидкість падає, як тільки ви підключаєте кілька пристроїв.

Тому якість з’єднання також може значно покращитись, якщо ви використовуєте новий маршрутизатор. Він матиме покращені характеристики, що істотно змінить ситуацію.

Проблема 4. Застарілі протоколи

Слід пам’ятати, що старий маршрутизатор не сумісний із новітніми протоколами. Наприклад, ви не зможете використовувати протокол Wi-Fi 6, а також WPA-3 для захисту паролів. Це призведе до того, що ви отримаєте більш обмежений пристрій, який матиме проблеми і погано працювати.

Перейшовши на сучасніший маршрутизатор, ви зможете скористатися всіма новітніми протоколами і підключати пристрої в найкращих умовах. Ви покращите безпеку, швидкість та покриття. Це дозволить вам без проблем підключати пристрої.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело itechua
Читайте також