У Китаї розробили собак-роботів, озброєних кулеметами

Демонстрація нової розробки відбулася під час спільних військових Китаю та Камбоджі. Навчання, які отримали назву «Золотий дракон», тривають 15 днів. У них беруть участь 14 військових кораблів, два гелікоптери, 69 броньованих машин і танків, а також – військові роботи.

Ці “robodogs”, тобто “робопси”, являють собою чотирилапих роботів з дистанційним керуванням і автоматичними гвинтівками, встановленими на їхніх спинах. “Собак війни” тримали на повідку під час демонстрації журналістам і вищому керівництву, але при цьому показали лише здатність роботів пересуватись, а не навички стрільби. Тому підтвердити, наскільки точною є їхня стрільба, та чи стріляють вони взагалі, поки що неможливо.

Тим не менш, головнокомандувач камбоджійських збройних сил Вонг Пісен, відкриваючи навчання, що ці роботи «підвищать можливості» двох армій у боротьбі з тероризмом.

Насправді, роботи у вигляді собак – це далеко не новинка. Схожі розробки вже активно використовуються в різних сферах, зокрема, в автоіндустрії. Наприклад, BMW використовує собаку-робота на своєму виробництві.

Більше того, у минулому році з’явилася інформація, що армія США робить спроби прив’язати службову гвинтівку Sig Sauer XM7до роботів-сторожових собак. Мова йде про чотирилапого безпілотного наземного робота Ghost Robotics Vision 60 (Q-UVG) для супроводу піхотинців. Цей робот здатний долати різні типи місцевості, якими не можуть проїхати колісні транспортні засоби.

У 2021 році на армійській виставці у Вашингтоні було продемонстровано чотирилапого робота з прикріпленою до нього гвинтівку з ємністю 10 патронів і здатністю вражати цілі на відстані до трьох чвертей милі. Однак демонстраційна система Ghost Robotics не була автономною, і вимагала від людини-оператора, щоб дистанційно керувати машиною та натискати на курок. Робот Vision 60 поки що не може зробити це самостійно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело straitstimes
Читайте також