BMW використовує собаку-робота на своєму виробництві

BMW використовує чотирилапого робота-собаку для збору даних для цифрового близнюка на заводі з виробництва двигунів Hams Hall у Великобританії.

Також робот – модель Boston Dynamics Spot, яку BMW перейменував на Spotto – виконуватиме функції сторожового пса та наглядатиме за обслуговуванням об’єктів сайту.

Автономний робот, який може підніматися сходами та перетинати пересічену місцевість, має спеціальні датчики, які дозволяють фіксувати події навколо. Наприклад, Spotto може виконувати такі завдання, як перевірка того, чи обладнання не перегрівається, що є ознакою потенційних збоїв.

Чотириногого також використовують для виявлення витоків у трубах стисненого повітря, допомагаючи зменшити споживання енергії.

Цифровий двійник Hams Hall працює на трьох рівнях. Кажуть, що ця комбінація робить цифрового близнюка унікальним.

На першому рівні близнюк генерує 3D зображення заводу. Мобільний робот передає дані на другий рівень – рівень даних, який також отримує інформацію з виробничих потужностей підприємства та ІТ-систем. На третьому рівні – прикладному – програми сортують зібрані дані, які персонал використовує для забезпечення якості та планування виробництва.

«Завдяки цифровому близнюку ми маємо величезну кількість точних даних і оцінок, а також картину виробничих процесів у реальному часі», — каже директор Hams Hall Дірк Дреер. «Команда проекту Plant Hams Hall створила унікальні варіанти використання нашого чотирилапого друга та ідеально інтегрувала його в наші процеси».

Перед прибуттям робота на завод команда перевірила, для яких видів діяльності він найбільше підійде в рамках річного процесу розробки.

Випробовуються й інші потенційні способи використання собаки, зокрема аналіз аналогових елементів керування та виконання складних послідовностей рухів для доступу до важкодоступних місць.

«Віртуалізація, автоматизація та штучний інтелект є центральними стовпами BMW iFactory», — пояснює Клаус фон Мольтке, старший віце-президент BMW з виробництва двигунів. «Сміливі, інноваційні приклади застосування, подібні до прикладів у Plant Hams Hall, демонструють повний спектр можливостей».

Робота-собаку перейменували на Спотто на честь Густава Отто, одного із засновників BMW і сина Ніколауса Отто, винахідника чотиритактного двигуна внутрішнього згоряння.

У 2023 році завод Hams Hall, на якому працює близько 1600 людей, випустив понад 400 000 двигунів.

«Робоче середовище на заводі Hams Hall добре підходить для промислових перевірок за допомогою чотириногого робота, такого як Spotto», — каже Марко да Сілва, керівник відділу розробки продуктів Spot у Boston Dynamics. «Робот може легко взяти на себе виконання численних повторюваних завдань моніторингу, щоб команда технічного обслуговування підприємства могла зосередитися на обслуговуванні».

BMW тестує використання роботизованих чотириногих на деяких інших своїх заводах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело drivesncontrols
Читайте також