В Україні з’явиться застосунок, який допоможе відстежувати корупцію у сфері будівництва

В Україні запустять застосунок “Прозоре будівництво”, яким буде користуватись Державна інспекція архітектури та містобудування для відстежування корупційних проявів у галузі. Про це Укрінформу заявив голова Державної інспекції архітектури та містобудування України Олександр Новицький.

У червні почнеться бета-тестування застосунку “Прозоре будівництво”.

“Потім ми будемо певний час його доналаштовувати і вже восени плануємо ввести його у промислову експлуатацію і закріпити до обов’язкового використання”, – сказав Новицький.

Він розповів, що програма передбачає виконання інспекторами ДІАМ виїзної перевірки на об’єкті за певним алгоритмом з фото- та відеофіксацією побаченого.

“По-перше, буде працювати геолокація, і можна буде відслідкувати, чи справді інспектор приїхав на місце перевірки. Далі він має провести огляд за певним алгоритмом усіх обов’язкових розділів і секцій будівництва – від дотримання пожежних нормативів до забезпечення елементів інклюзивності. Тобто недостатньо буде побачити вибірково окремі частини. Треба буде оглянути все”, – розповів очільник ДІАМ.

Також буде змінено стандарт фотозвітування. У випадку перевірки, наприклад, житлового будинку або окремих секцій інспектор має додати до звіту від 150 до 350 фотографій.

Документ про результати перевірки зберігатиметься в електронному вигляді і буде доступний співробітникам центрального офісу, які ухвалять фінальне рішення щодо надання сертифікатів про прийняття об’єкта в експлуатацію або про відмову.

“На другому етапі ми надамо можливість користуватися цим додатком технічним інвентаризаторам, щоб вони теж підкріплювали свої обміри для техпаспортів відповідними фотофіксаціями. А на третьому етапі добровільно користуватися цим інструментом зможуть усі замовники будівництва. Вони зможуть надавати попередні фотозвіти ще до виїзної перевірки нашими інспекторами, які даватимуть швидкий зворотній зв’язок про усунення недоліків ще до перевірки”, – додав Новицький.

Він наголосив, що діджиталізація зробить роботу інспекторів ДІАМ більш прозорою і дозволить запобігти корупційним проявам у сфері будівництва.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело komersant
Читайте також