Українська “Дія” буде національним цифровим гаманцем в ЄС: що це означає

Протягом двох років планується запровадити Європейський цифровий гаманець, і Україна залучена до реалізації цього проєкту.

Як уточнюють у Міністерстві цифрової трансформації України, Європарламент проголосував за створення Європейського гаманця цифрової ідентифікації (EUDI). Тепер держави-учасники консорціуму POTENTIAL, зобов’язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців.

У число країн-учасниць консорціуму входить Україна. Наша держава наразі єдина з усього списку, яка наразі не є членом ЄС. Тим не менш, як відмічає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Україна “активно бере участь у процесі формування майбутньої електронної ідентифікації в ЄС. Команда Мінцифри бере участь у пілотному проекті ЄС, де тестуватимуть транскордонну взаємодію Дії.”

За словами Федорова, “Дія” – це і є український цифровий гаманець. Цей застосунок виконує більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI. Високу якість застосунку відзначили європейські експерти.

Європейський цифровий гаманець дозволить користувачам отримувати державні та приватні послуги, незважаючи на кордони.

Федоров пояснив, як саме громадяни України зможуть використовувати цифровий гаманець: “Після запуску пілоту в ЄС українці зможуть використовувати там “Дію”, а європейці — свої цифрові гаманці в Україні. Із цифровим гаманцем можна буде онлайн зручно й безпечно відкривати банківський рахунок, мати постійний доступ до водійських посвідчень у телефоні, користуватися електронним підписом та отримувати електронні медичні рецепти.”

Держави-учасники консорціуму POTENTIAL повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом двох років, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року.

Нагадуємо, що нещодавно в “Дії” було запущено нову послугу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також