Як підключити Wi-Fi роутер до повербанку: зверніть увагу на нюанс

Живлення маршрутизатора від повербанку – це альтернативний спосіб, який допоможе вам залишатися з інтернетом навіть час відключення електроенергії

На відміну від портативних точок доступу, мобільні широкосмугові пристрої, що живляться від мережі, не мають акумулятора. Це означає, що під час відключення електроенергії Інтернет вимикається. Це не проблема у ​​районах із сильним мобільним сигналом, але практика показує, що українські мобільні оператори не завжди можуть гарантувати якісний зв’язок.

Значна частина маршрутизаторів працює від напруги 12 В зі стандартним роз’ємом постійного струму з позитивним наконечником «+». Повербанки мають вихідну напругу 5 В, що занадто мало. Як би дивно це не звучало, більшість 12-вольтових широкосмугових маршрутизаторів нормально працюють при напрузі 5 В.

Для живлення роутера від блока живлення йому потрібен підвищувальний перетворювач на 12 В. Ці кабелі мають штекер USB на одному кінці та роз’єм постійного струму 5,5 мм x 2,1 мм на іншому.

Щоб це працювало, повербанк має забезпечувати щонайменше 2,1 А. Проводи підвищувального перетворювача забезпечують лише близько 700-800 мА при напрузі 12 В, однак зазвичай цього достатньо, якщо до маршрутизатора не підключено USB-пристрої. Після повного завантаження маршрутизатора його енергоспоживання падає приблизно до 300-400 мА. Це, у свою чергу, споживає близько 1 А від блоку живлення.

З повністю зарядженим повербанком час роботи приблизно дорівнює ємності повербанка в мАг, поділеній на 2000. Наприклад, повербанк на 10 000 мАг забезпечить живлення маршрутизатора принаймні 5 годин. З хорошим якісним блоком живлення це може тривати більше, наприклад 7-8 годин. Для живлення додаткового обладнання, такого як VoIP-адаптер, рекомендується підключити його до окремого блоку живлення, а також перевірити потрібну напругу. Деяке обладнання може не працювати, як-от більшість телефонів Panasonic Dect, які використовують власне джерело живлення 5,5 В.

Якщо у вас кого регулярно відключається електроенергія, бажано придбати спеціальний джерело живлення на 12 В для маршрутизатора. Це забезпечить живлення маршрутизатора з моменту відключення електроенергії та автоматично перезаряджатиметься після відновлення живлення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також