Як очистити кеш пошуку Google на Android

  • Якщо ви турбуєтеся про свою конфіденційність, вам слід регулярно чистити кеш пошуку Google на Android. Ви можете робити це вручну або налаштувати автоматичне видалення.

Чи знаєте ви, що ваш пристрій Android зберігає ваші пошукові запити в Google, тому численні сайти та служби можуть використовувати ці дані для персоналізації реклами та інших типів рекомендацій?

Для багатьох користувачів такий рівень персоналізації полегшує використання платформи. Проте є й інша точка зору про те, що це – втручання у приватне життя.

До того ж, сторонні організації можуть використовувати цю збережену інформацію, щоб стежити за вашою активністю в Інтернеті. Це може бути нав’язливим.

Якщо ви хочете цього уникнути, вам потрібно регулярно чистити кеш.

Як вручну очистити кеш пошуку Google

Цей процес має працювати однаково на більшості сучасних пристроїв Android.

  1. Відкрийте програму Google. У вікні, що з’явиться, торкніться зображення свого профілю у верхньому правому куті.
  2. Натисніть “Історія пошуку”.
  3. Торкніться потрібної опції видалення та підтвердьте. Якщо ви торкнетеся «Видалити останні 15 хвилин», ви видалите все, що шукали за останні п’ятнадцять хвилин. Якщо вам потрібно видалити більше, торкніться «Історія пошуку». У наступному вікні натисніть “Підтвердити” внизу екрана.
  4. Завершіть процес перевірки. Вам буде запропоновано ввести PIN-код, ключ, пароль, відбиток пальця або сканування обличчя (залежно від того, як у вас налаштовано Android для процесу розблокування). Після успішної перевірки ви повинні побачити меню “Видалити”.
  5. Торкніться “Видалити”, щоб відкрити доступні параметри.

Виберіть проміжок часу, для якого ви хочете видалити (сьогодні, настроюваний або весь час), і Android очистить кеш для цього зазначеного діапазону. Після видалення цей кеш зникає.

Налаштування автоматичного видалення

Поверніться до того самого місця, де ви запускали видалення вручну, і торкніться запису «Автовидалення (вимк.)». У вікні, що з’явиться, торкніться позначки, щоб увімкнути автоматичне видалення активності, а потім у меню виберіть діапазон дат.

Ви можете вибрати три місяці, 18 місяців або 36 місяців. Зробивши вибір, натисніть «Далі», а потім — «Підтвердити», щоб завершити налаштування.

І пам’ятайте: оскільки автоматичне видалення можна налаштувати щонайменше на три місяці, можливо, вам варто частіше вручну видаляти кеш.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело zdnet
Читайте також