Як очистити кеш на телефоні або планшеті Android: покрокова інструкція

З часом ваш пристрій Android може трохи сповільнювати роботу. Існує кілька простих способів вирішити цю проблему. Іноді буває достатньо перезавантажити смартфон. В інших випадках потрібно звільнити додатковий простір для пам’яті на телефоні Android, тобто очистити кеш-дані програми та очистити кеш-дані Chrome для веб-сайтів, які ви відвідуєте.

Зараз ми вам покажемо шлях, який допоможе вам знайти потрібні функції у вашому гаджеті. Пам’ятайте, що залежно від версії Android і моделі пристрою розташування деяких налаштувань може відрізнятись, але в цілому принцип буде один і той самий.

Як очистити кеш на Android

1. Перегляньте список усіх встановлених програм на телефоні чи планшеті

Найшвидший спосіб це зробити – відкрити «Налаштування» і в меню вибрати опцію «Програми». Якщо у вас виникли проблеми з пошуком списку додатків, скористайтеся панеллю пошуку вгорі програми «Налаштування».

У списку додатків подивіться, які програми використовують найбільше пам’яті на вашому пристрої. Для цього торкніться значка з трьома крапками у верхньому правому куті та виберіть «Сортувати за розміром».

2. Очистіть кеш програми

Виберіть будь-яку програму зі списку. Зауважте, що ми вказали вибір програми, а не системної служби, як-от Android System Intelligence. Ви можете отримати неоднозначні результати під час очищення кешу системної програми чи служби. Тому ми рекомендуємо очистити лише кеш програм.

Коли ви відкриваєте програму, ви можете бачити розмір програми, дані користувача, розмір кешу та загальний обсяг пам’яті, який вона займає, і т.д. У верхній частині сторінки ви матимете два варіанти: “Очистити пам’ять” і “Очистити кеш”. Як варіант, дані про кеш ви знайдете в опції “Місце збереження”.

Натисніть “Очистити кеш”. Увага! Переконайтеся, що ви не натискаєте “Очистити пам’ять”, оскільки це скидає програму, і вам доведеться налаштовувати її знову. Однак ви можете очистити кеш без будь-яких негативних наслідків.

3. Повторіть процес з іншими програмами

Продовжуйте переглядати список, дивлячись на програми, які займають багато місця, і очищаючи кеш кожної з них. Якщо у вас достатньо часу, ви можете повторити процедуру з кожною програмою. Але ми рекомендуємо почати з головних винуватців, таких як додаток Facebook чи Telegram.

Як очистити кеш Chrome

1. Перейдіть до налаштувань історії Chrome

Відкрийте програму Chrome на телефоні або планшеті Android, а потім торкніться значка меню з трьома крапками у верхньому правому куті. Далі виберіть Історія > Очистити дані вебперегляду.

2. Виберіть дані, які потрібно видалити

На наступному екрані буде показано список параметрів. Ви можете вибрати, які дані ви хочете видалити з Chrome. Кожен параметр даних містить короткий опис того, що він означає та який вплив він матиме на ваш досвід.

Наприклад, видалення файлів cookie та даних сайтів призведе до виходу з вебсайтів. Очищення кешованих зображень і файлів може призвести до того, що Chrome працюватиме трохи довше, коли наступного разу доведеться завантажувати зображення для сайту, який ви відвідуєте.

Виберіть дані, які потрібно стерти, і проміжок часу, а потім торкніться кнопки «Очистити дані» внизу екрана.

Коли ви очищаєте кешовані дані, ви насправді просто видаляєте різні файли та інформацію, які завантажила програма. Для таких програм, як Facebook, кешованими даними можуть бути фотографії профілю, зображення, відео та інший подібний вміст, де телефон зберігає інформацію, щоб пришвидшити прокручування вашої хронології.

Хоча ці кешовані файли та дані допомагають загальній роботі, вони не є важливими та часто можуть займати забагато пам’яті. Тому ми рекомендуємо зробити цю процедуру регулярною.

Читайте також: Як очистити кеш на вашому iPhone (і чому це потрібно зробити)

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело zdnet
Читайте також