Google постійно стежить за вами через смартфони: як це зупинити

Google відстежує інформацію про користувачів, але для яких цілей? Розкажемо, за чим саме стежить Google і як відключити стеження на телефоні.

Які дані на вашому телефоні відстежує Google?

Вже ні для кого не секрет, що Google збирає інформацію про своїх користувачів – компанія офіційно це підтверджує, а самі користувачі видають їй на це дозвіл. Згода видається при створенні облікового запису Google і прив’язки його до телефону, адже пункт про збір даних вказується ще в користувальницькій угоді.

Незважаючи на законність збору даних Google, реакція на цей факт в інтернеті відрізняється. Хтось ставиться абсолютно спокійно, інші ж радять видалити обліковий запис Google, а також купити смартфон без його сервісів, щоб уникнути стеження. Однак мало хто знає, за якими саме даними стежить IT-корпорація і чого насправді варто побоюватися.

Головна причина стеження за користувачами – створення та пропозиція таргетованої реклами. Так Google співпрацює з іншими компаніями, щоб знаходити для них релевантних клієнтів, які потенційно зацікавлені в їхніх послугах або продуктах. Однак для вибору персональної реклами Google повинні знати про переваги користувача та деякі інші дані про нього.

Компанія відстежує:

 • Пошукові запити та відвідані веб-сайти — дозволяє дізнатися про переваги людини.
 • Геолокацію та відвідані місця – необхідно для реклами найближчих компаній, магазинів та закладів.
 • Історія перегляду YouTube.
 • Виконані дії у фірмових сервісах Google, включаючи браузер Chrome, пошуковий рядок Google, Play Store та інші програми.
 • Голосові запити
 • Дані про користувача: на основі запитів та іншої інформації Google складає приблизний «портрет» користувача, куди входять його вік, статус відносин, сімейний дохід, освіта, сфера роботи, наявність власності та дітей.

Вся ця інформація використовується, щоб рекомендувати користувачеві персональну рекламу. Google припускає, які товари та послуги можуть знадобитися, щоб замість звичайних рекламних блоків показувати таргетовані. Насправді все, на що це впливає — зовнішній вигляд реклами, яку людина побачить у додатках та браузері, оскільки повністю позбутися її не вдасться. Будь-які інші небезпеки, пов’язані зі стеженням, засновані лише на ризику витоку цих даних внаслідок атак хакерів. При цьому важливо розуміти, що різні “зливи” даних – проблема, з якою може зіткнутися не тільки Google, але й будь-яка інша компанія, в якій користувач залишав свої дані.

Цілком захистити інформацію про себе в сучасному світі практично неможливо, проте можна мінімізувати стеження і вибрати, якою інформацією ділитися з Google, а яку заборонити збирати.

Як вимкнути стеження Google на смартфоні?

Так як збір інформації про власника для показу реклами, що таргетує, не секрет, Google додала відповідні пункти в налаштування своїх акаунтів. Щоб ознайомитися з даними, до яких компанія має доступ, а також заборонити його, потрібно:

 • Відкрийте налаштування смартфону та перейдіть до розділу «Google».
 • Натисніть кнопку «Керування обліковим записом Google».
 • Перейти до підрозділу «Дані та конфіденційність».
 • Натиснути на “Центр управління рекламою”.
 • Вибрати дію «Вимкнути» або переглянути вниз, щоб вибрати вручну параметри, які не повинні враховуватися при показі рекламної реклами (статус відносин, сімейний дохід, освіта, історія дій тощо).

Після цього Google не враховуватиме особисту інформацію про користувача для показу персональної реклами. Якщо цього недостатньо, у розділі «Відстеження даних» можна вимкнути збереження всіх дій користувача:

 • У розділі “Дані та конфіденційність” знайти підзаголовок “Налаштування збереження історії” – під ним розташовуються три пункти історій (додатків і веб-пошуку, розташування, а також YouTube).
 • По черзі натиснути на кожен із пунктів та вибрати дію «Вимкнути».

Важливо, що після цього історія дій не зберігатиметься на телефоні, отже користувач може знайти ті дані, які раніше шукав у Google чи список відвіданих їм місць.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело itechua
Читайте також