Tinder та інші додатки для знайомств полюють за вашими особистими даними: дослідження

Аналітики Mozilla вивчили 25 додатків для знайомств. 22 з них отримали оцінку “Конфіденційність не ввімкнена”. Тільки щодо Lex, Harmony і Happn були нормальні відгуки, повідомляє foundation.mozilla.org.

Як говориться у дослідженні, додатки для знайомств стикнулися зі зниженням доходів та зменшенням зацікавленості з боку покоління “зумерів”. Тому Match Group, Grindr, Bumble та інші почали порушувати конфіденційність своїх відвідувачів, продавати дані, гейміфікувати та інтегрувати ШІ.

Згідно з дослідженням, 80% програм можуть ділитися даними або продавати їх для реклами. Bumble і зовсім має розмите формулювання про конфіденційність. Найчастіше такі додатки збирають геолокацію. Наприклад, Tinder, Hinge, OKCupid, Match, Plenty of Fish, BLK і BlackPeopleMeet категорично наполягають на доступі до точних даних про місцезнаходження користувачів і можуть збирати ці дані незалежно від того, користується хтось цим додатком чи ні.

Крім того, відповідно до заяв Match Group, приватні прямі розмови можуть переглядатися людьми в рамках модерації «Безпечних фільтрів повідомлень». Про що саме йде мова, Match Group не уточнює.

Також не слід забувати про існування судового позову, який стверджує, що Tinder, Hinge та інші платформи, якими володіє компанія, використовують дизайни, що викликають звикання.

Ще одна проблема – використання генеративного штучного інтелекту. У лютому дослідники Mozilla вже писали про туманну політику конфіденційності романтичних чат-ботів штучного інтелекту, яка дозволяла компаніям збирати обсяги дуже інтимних даних.

Тим часом, творці додатків виправдовуються, що збирають стільки даних для того, щоб підібрати найкращих партнерів своїм користувачам. Але якщо інформація потрапить до брокерів, тоді варто чекати серйозних наслідків.

“Якщо додатки для знайомств думають, що люди продовжуватимуть передавати свої найінтимніші дані, не знаходячи кохання, вони недооцінюють своїх користувачів. Їхні хижацькі практики конфіденційності порушують угоду”, – сказала одна з авторів звіту Зої Макдональд.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело ТОнеТО
Читайте також