Експерти пояснили, як швидко відрізнити підроблений застосунок від безпечного

Фальшиві програми навмисно створені так, щоб їх було важко відрізнити від оригіналу. Якщо користувач помилиться і завантажить підробку, то хакери зможуть легко зламати гаджет і отримати всю потрібну інформацію. Давайте розберемося, як з цим боротись.

Як розпізнати підроблені програми

  • Перевірте відгуки. Якщо рейтинг програми низький, і багато користувачів скаржаться на сервіс, то це – “червоний прапорець”. Але ви маєте пам’ятати, що відгуки теж можуть бути підробкою. Завжди сприймайте їх з великою дозою скептицизму.
  • Шукайте граматичні помилки. Творці додатків зазвичай доводять свої описи до досконалості. Якщо ви помітили будь-які граматичні помилки чи друкарські помилки, це достатній привід запідозрити обман.
  • Перевірте кількість завантажень. Законні програми для Android мають мільйони чи навіть мільярди завантажень. Якщо ви бачите популярний додаток із кількома тисячами завантажень, швидше за все, це підробка.
  • Дослідіть розробників. Завжди перевіряйте репутацію розробників і дивіться, які ще продукти вони випустили. Самозванці іноді використовують те саме ім’я, що й ім’я оригінального творця програми, змінюючи лише одну-дві літери. Якщо ви не читаєте кожен склад уважно, може бути важко помітити різницю.
  • Будьте обережні з зображеннями та скріншотами. Шкідливі програми можуть використовувати ілюстрації низької якості або оброблені фотошопом зображення. Перевірте, чи все виглядає професійно. Якщо ні, програма може бути підробкою.
  • Перегляньте дозволи. Якщо все виглядає добре і ви вирішите завантажити програму, знайдіть час, щоб переглянути дозволи, які вона запитує. Калькулятор, який запитує доступ до вашої галереї, може бути попереджувальним знаком. Ви також можете перевірити дозволи програми в налаштуваннях свого телефону та перевірити, чи програми, які ви встановили раніше, не мають доступу до більшого, ніж їм потрібно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело nordvpn
Читайте також