Чи шкідливо залишати телефон на зарядці всю ніч: відповідь експертів з Samsung

Ви, напевно, неодноразово чули заяви про те, що тривале заряджання телефону може призвести до перезарядження та зносу акумулятора раніше, ніж очікувалося. Чи справді ці так чи це ще один міф про акумулятор?

Насправді, заряджання телефону протягом ночі не несе в собі небезпеки, оскільки сучасна електроніка має багато захистів від збоїв.

Тим не менш, фахівці рекомендують використовувати такі функції, як Adaptive Battery, які затримують або уповільнюють нічне заряджання, щоб запобігти тривалому розрядженню акумулятора.

Щоб зрозуміти, чому це так, давайте почнемо з основ роботи акумулятора смартфона.

Коли ви використовуєте свій смартфон і розряджаєте його літій-іонний акумулятор, позитивно заряджені іони рухаються від анода до катода. Розрядження акумулятора по суті означає, що ви передали (або витратили) усі іони. Зарядка батареї прискорює аналогічне перенесення іонів, але у зворотному напрямку. Однак акумулятор вашого смартфона не споживає струм безпосередньо від розетки для цього.

Більшість сучасної електроніки — і, звичайно, всі смартфони — містять інтегральні схеми керування живленням. Ці мініатюрні електронні пристрої контролюють швидкість і потік струму до батареї. Завдяки цьому кількість енергії, яку споживає ваш телефон, в потрібний момент зменшується, щоб знизити навантаження (і, отже, знос) батареї. Крім того, коли батарея досягне 100% заряду, схема телефону розумно припинить споживати живлення від розетки.

Тобто, якщо ви тримаєте свій телефон підключеним до 100% заряду, він просто більше не заряджатиметься. Замість цього він споживатиме енергію від акумулятора, доки він не впаде до 99%. Наведений вище цикл потім просто повторюється, доки ви не вимкнете пристрій. Простіше кажучи, ви можете безпечно заряджати свої пристрої протягом ночі, не турбуючись про пошкодження їхніх внутрішніх частин.

Це підтверджує, зокрема, Samsung. Відповідаючи на питання про зарядку вночі, компанія зазначає: “Акумулятор телефону не буде перезаряджатися, якщо залишити його підключеним до мережі на ніч. Сучасні смартфони оснащені технологією інтелектуальної зарядки, яка зупиняє процес зарядки, коли батарея досягає повної ємності. Зарядний пристрій включається лише час від часу, щоб зарядити батарею, підтримуючи її на 100%.”

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело itechua
Читайте також