7 зручних “фішек” на клавіатурі iPhone, про які ви могли не знати

Клавіатура iOS може більше, ніж здається на перший погляд. Apple намагається зробити iPhоne максимально простим і інтуїтивно зрозумілим у використанні, але в “яблучних” пристроях досі є функції, які не одразу помітні. Ми допоможемо вам розібратися за допомогою кількох прийомів клавіатури iPhоne, які ви, можливо, не знаєте.

Замінити текст

Якщо у вас є безліч фраз, які ви знову і знову використовуєте під час введення, ви можете налаштувати для них заміни тексту. Ви можете використовувати код «myad», щоб вставити, наприклад, свою повну адресу. Щоб налаштувати ці зручні комбінації клавіш, відкрийте налаштування iOS, а потім виберіть «Загальні», «Клавіатура» та «Заміна тексту». Ви можете використовувати ту саму функцію для слів, які iPhone завжди виправляє, наприклад, конкретних прізвищ або назв місць.

Режим трекпада

Чи знаєте ви, що на клавіатурі вашого iPhone є прихований режим трекпада, яким можна скористатися? Це особливо корисно, коли вам потрібно відредагувати текст і для цього необхідно встановити курсор у конкретне місце. Натисніть і утримуйте пробіл на клавіатурі iPhone, доки клавіші не стануть порожніми, потім перемістіть палець, щоб працювати з трекпадом. Однак він доступний не завжди — лише коли клавіатура активна.

Працюйте однією рукою

Бувають випадки, коли у вас буде вільна лише одна рука, щоб набирати текст на телефоні, і клавіатура iPhone тут вам допоможе: натисніть і утримуйте нижній лівий кут клавіатури (емодзі або глобус залежно від налаштувань), щоб отримати спливаюче меню. Там ви побачите дві піктограми для натискання всієї клавіатури вліво або вправо від екрана. Повторіть процес, щоб повернутися до звичайної розкладки клавіатури.

Натисніть і утримуйте

Ви можете розблокувати цілий ряд спеціальних символів і варіантів, натиснувши й утримуючи клавіші на клавіатурі iOS (ви також можете натиснути кнопку 123, щоб побачити більше варіантів). Наприклад, натисніть і утримуйте текстовий символ, щоб побачити варіанти з доданими наголосами, або натисніть і утримуйте знак долара, щоб побачити інші валюти, або натисніть і утримуйте крапку, щоб побачити крапку. Ще одна порада: двічі торкніться клавіші Shift, щоб залишити її ввімкненою.

Перейти на диктування

Ви можете промовити те, що хочете сказати, замість того, щоб друкувати, якщо хочете щось змінити (або якщо ви говорите швидше, ніж друкуєте). Цю функцію можна ввімкнути або вимкнути в розділі «Загальні» та «Клавіатура» в налаштуваннях iOS за допомогою перемикача «Увімкнути диктовку». Якщо її ввімкнено, ви можете натискати кнопку мікрофона на клавіатурі, щоб переключатися між диктуванням і введенням. Ви можете промовляти знаки пунктуації та навіть емодзі.

Збільште клавіатуру iPhone

Розмір клавіатури iPhone прив’язаний до розміру тексту iOS загалом, і ви можете налаштувати це, відкривши «Дисплей і яскравість» у «Параметрах», а потім вибравши «Розмір тексту» (ви також можете ввімкнути «Жирний текст», якщо хочете). Також можна переключитися на верхній регістр, а не на нижній регістр для клавіатури iPhone: у налаштуваннях торкніться «Спеціальні можливості та клавіатури» та вимкніть «Показувати клавіші в нижньому регістрі» (однак клавіша Shift працюватиме як зазвичай).

Налаштувати клавіатуру

Відкрийте «Параметри» iOS, потім перейдіть до «Загальних» і до екрана «Клавіатура», і ви побачите багато корисних способів налаштування клавіатури iPhone відповідно до власних потреб і вподобань. Автоматичне виправлення та перевірку орфографії можна ввімкнути або вимкнути за потреби, наприклад, автоматичне використання великих літер (таким чином після пробілу завжди є велика літера) і функцію інтелектуальної пунктуації (наприклад, фігурні лапки замість прямих).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також