П’ять причин відмовитися від iOS і перейти на Android

Суперечки про те, що краще – Android чи iOS – тривають вже, здається, цілу вічність. І кожен користувач знаходить власну відповідь на це питання. Ми зібрали ті аргументи, які здаються нам найбільш зваженими і сильними.

1. Відсутність вибору в екосистемі iOS

Завдяки Apple ви отримуєте якість, але в житті і на роботі вам може знадобитися більше, ніж пропонує iOS.

Відсутність вибору відчутна від самого початку. Наприклад, коли ви купуєте iPhone, у вас є варіанти з двома розмірами екрана – 6,1 дюйма та 6,7 дюйма. Але що робити, якщо вам потрібен телефон із діагоналлю екрана від 6,1 до 6,7 дюйма? А може, вам потрібен телефон із ще більшим екраном? Ні, Apple вам такого не дасть.

Тим часом, в екосистемі Android доступна велика кількість опцій для різних розмірів дисплеїв і цінових діапазонів. Ви можете вибрати Galaxy S24 Ultra, якщо вам потрібен телефон із величезним 6,8-дюймовим дисплеєм. Або виберіть S24+, якщо вам потрібен більш компактний пристрій.

Відсутність вибору не обмежується розміром екрану. Що робити, якщо вам потрібен телефон із надшвидкою зарядкою? З iPhone у всіх моделях ви можете через дріт заряджати 20-30 Вт. У світі Android ви можете придбати OnePlus 12, який підтримує дротову зарядку потужністю 80 Вт, що дозволяє заряджати акумулятор ємністю 5400 мАг трохи більше ніж за 30 хвилин.

2. Краща інтеграція з Google

Якщо ви багато працюєте з програмами та службами Google, то це вагомий аргумент. Телефони Android мають більш глибоку інтеграцію з Google, що може спростити ваше життя. На Galaxy S24, Pixel 7 і Pixel 8 ви отримуєте зручну функцію Circle to Search, яка полегшує пошук або переклад елементів на екрані телефону.

Завдяки Fast Pair, якщо ви використовуєте пару Pixel Buds Pro або інші сумісні навушники, ви можете легко перемикатися між телефоном Android, Android TV, Chromebook і навіть ПК з Windows. Подібним чином телефони Android містять вбудовану підтримку протоколу Google Cast. Це дає змогу віддзеркалювати або транслювати вміст на Android/Google TV зі свого телефону лише кількома дотиками.

Слід визнати, що пристрої Apple краще інтегровані в екосистему. Але якщо ви не користуєтеся комп’ютером Mac чи іншими службами Apple, використання телефону Android може дати вам більше зручностей.

3. Більш універсальні камери

З iPhone ви отримуєте одну з найкращих можливостей камери «наведи і знімай», доступну на смартфоні. І тим не менш, ви не отримаєте такої ж гнучкості та універсальності, яку мають найкращі телефони Android.

Щоб отримати неперевершене збільшення, ви можете придбати телефони Android зі спеціальними телеоб’єктивами 3x і 5x (або 10x). І якщо ви не проти трохи витратити час і налаштувати камеру перед зйомкою, то такі телефони, як Xiaomi 14 Ultra та Oppo Find X7 Ultra, допоможуть вам зробити кращі фотографії, ніж останній iPhone. Різниця буде очевидною в умовах слабкого освітлення, коли телефони Android із більшими датчиками камери можуть приймати набагато більше світла.

4. Краща система сповіщень

Якщо ви роками користуєтеся iPhone, то після переходу на Android ви будете вражені панеллю сповіщень. Скоріше за все, у вас є нескінченний список сповіщень на вашому iPhone, які вам ще належить розібрати. Це пов’язано з тим, як iOS обробляє сповіщення. Хоча ваші сповіщення відображатимуться на екрані блокування та в центрі сповіщень, ОС розглядає їх як два окремі елементи.

Коли ви торкнетесь сповіщення зі стека на екрані блокування, відкриється відповідна програма. Коли ви повернетеся на екран блокування, увесь стос буде переміщено до Центру сповіщень замість сповіщення, яке ви натиснули, і залишиться там, доки ви не зробите щось із цим.

На Android сповіщення працюють не так. Існує лише одна панель сповіщень, доступна з екрану блокування, головного екрана або будь-де в ОС, що робить роботу зручною.

Ще однією проблемою в iPhone є відсутність каналів сповіщень. Якщо сама програма не пропонує необхідні параметри, ви повинні переглядати всі вхідні сповіщення або взагалі не робити нічого.

На Android за допомогою каналів сповіщень можна вимкнути певні сповіщення. Наприклад, ви можете наказати додатку Amazon сповіщати вас про стан доставки посилок, але вимкнути інші рекламні сповіщення.

“Розсмакувавши” систему сповіщень Android, ви зрозумієте, що система iPhone є архаїчною.

5. Підтримка буфера обміну на клавіатурі

Якщо ви часто працюєте з декількома документами або відповідаєте на електронні листи на своєму телефоні, то вас, швидше за все, розчаровує відсутність підтримки буфера обміну на вашому iPhone.

Буфер обміну може зберігати останні 5-10 елементів, які ви скопіювали в пам’ять, забезпечуючи швидкий і легкий доступ. Це корисно під час роботи з декількома документами або при частому копіюванні тексту.

На Android найкращі програми для клавіатури мають вбудований буфер обміну, і вони достатньо розумні, щоб автоматично скопіювати останній знімок екрана, який ви зробили, для швидкого обміну. Крім того, ви можете закріпити свою адресу, ідентифікатор електронної пошти та інші деталі в буфері обміну та вставити їх.

Хоча підтримка буфера обміну клавіатури може здатися незначною, вона може суттєво підвищити вашу мобільну продуктивність.

Чи означають ці п’ять аргументів, що вам дійсно потрібно терміново перейти на Android? Звичайно, ні. Ми лише пропонуємо вам звернути увагу на ці нюанси. Можливо, вони допоможуть вам прийняти остаточне рішення. Але вибір, в будь-якому разі, залишається за вами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело androidpolice
Читайте також