Український блокчейн Solana став популярнішим за Ethereum: цифри і причини

Лише за останні 24 години в блокчейні Solana було здійснено транзакцій на 11 мільярдів доларів. Згідно з новими даними CoinGecko, Solana лідирує як найпопулярніша екосистема криптовалюти 2024 року. Що на це повпливало?

Екологічно чистий блокчейн Solana, за шкалою найпопулярніших, за останні дні зміг перемогти Ethereum. Заслуга в цьому належить безумству NFT і мемкоїнів на основі Solana, які привернули увагу членів глобальної спільноти Web3.

Згідно з даними, зібраними Coinbase, лише за останні 24 години в блокчейні Solana було здійснено транзакції на суму 11 мільярдів доларів, коли люди купували невеликі токени та мемкоїни в мережі.

У нещодавно опублікованому аналізі, CoinGecko поставив Solana на перше місце в списку найпопулярніших блокчейнів. Згідно з його даними, на Solana припадає 49,3% інтересів світових криптоінвесторів.

Solana була запущена в 2020 році компанією Solana Labs, яку заснували українець Анатолій Яковенко та Радж Гокал у 2018 році. Нативний токен Solana на момент запуску коштував 0,22 долара. Зараз, зі сплеском активності на базі Solana, ціна її токена також різко зростає. Цього тижня ціна токена SOL вперше з моменту створення подолала позначку в 200 доларів. Після невеликого періоду корекції ціни SOL зараз торгується на рівні 175 доларів. Фактично, за останній рік вартість SOL зросла на вражаючі 700 відсотків.

Як повідомляється, блокчейну Solana вдалося зібрати 150 мільйонів доларів за рахунок продажу мемкоїнів, таких як Bonk і Slerf.

«Solana продемонстрував величезну силу. Загальний обсяг торгів DEX також був значною мірою зміщений у бік SOL із загальним обсягом понад 6 млрд у мережі Solana за останні 24 години; у випадку з Ethereum він склав лише близько 2,1 млрд доларів. Memecoin-манія є найбільшою рушійною силою онлайн-торгівлі, яку ми бачимо сьогодні», — повідомили у відділі ринків CoinSwitch.

Що стосується Ethereum, то на початку цього року блокчейн зазнав важливого оновлення під назвою Dencun. Окрім цього, блокчейн Ethereum зайняв друге місце в списку найпопулярніших блокчейнів, складеному CoinGecko. У період з 1 січня по 18 березня 2024 року Ethereum займає 12,73% світового трафіку.

«Це, ймовірно, тому, що Ethereum вже добре зарекомендував себе як екосистема та знайомий інвесторам, тому він більше не вважається новим, трендовим криптовалютним наративом», — зазначається в аналізі.

BNB Chain, Cosmos, Avalanche і Arbitrum зайняли третє-шосте місця в списку CoinGecko.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело gadgets360
Читайте також