США та Велика Британія розслідують перекази криптовалюти на російську біржу

Транзакції на суму понад 20 млрд доларів могли пройти через російську криптобіржу Garantex. Зараз влада переглядає угоди в рамках боротьби з ухиленням компаній від санкцій, введених після нападу рф на Україну.

Як повідомляє Bloomberg, перевірені платежі оброблялися через московську криптовалютну біржу за допомогою стейблкойна Tether (USDT). Джерела кажуть, що перекази відбулися після того, як Garantex потрапив під санкції США та Великобританії за нібито сприяння фінансовим злочинам і незаконним операціям у росії.

З перших днів війни адміністрація президента США Джо Байдена намагалася розправитися з біржами криптовалют, такими як Garantex. Джерела заявили, що транзакції на 20 мільярдів доларів стануть одним із найбільш значних порушень санкцій, накладених на росію з моменту їх запровадження.

Американське Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) наклало санкції на Garantex у квітні 2022 року одночасно з даркнет-маркетплейсом Hydra, назвавши росію притулком для кіберзлочинців. OFAC заявило, що біржа, керована з москви, навмисно ігнорує зобов’язання щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Після нападу рф на Україну західні країни запровадили режим санкцій проти росії, і регулятори, як завжди, “серйозно стурбовані” використанням криптовалют для обходу санкцій.

У результаті Міністерство фінансів США на початку березня розширило свій список санкцій, включивши до нього 13 компаній і двох осіб, пов’язаних з торгівлею криптовалютою.

Браян Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом і фінансової розвідки, зазначив, що росія все частіше звертається до альтернативних механізмів платежів, щоб обійти санкції США і продовжити фінансувати війну проти України.

Читайте також: Copper перевів $4,2 млн криптоактивів ймовірному російському торговцю зброєю: розслідування

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також