США наклали санкції на російських криптооператорів: одна з причин – Україна

Міністерство фінансів США оголосило про санкції проти російських постачальників цифрових фінансових активів. В “чорний список” потрапило 13 компаній і дві фізичні особи, які працюють в російському фінтех-секторі. Заявляється, що вони пропонували послуги для ухилення від санкцій США.

Згідно з прес-релізом від 25 березня, санкції спрямовані проти компаній, які обслуговують «основну фінансову інфраструктуру Росії, і обмежують використання Росією міжнародної фінансової системи для подальшої війни проти України».

Заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Нельсон підкреслив, що мета полягає в тому, щоб перешкодити Росії шукати альтернативні способи оплати і ухилятися від санкцій.

«Росія все більше звертається до альтернативних платіжних механізмів, щоб обійти санкції США та продовжити фінансувати свою війну проти України», – підкреслив Браян Нельсон.

Організації, які опинилися під санкціями, звинувачуються в причетності до створення або експлуатації сервісів на основі блокчейну або в організації платежів у віртуальній валюті в Росії, що потенційно сприяє ухиленню від санкцій.

Серед об’єктів, які потрапили під загрозу, є B-Crypto. Ця московська фінтех-компанія співпрацює з Росбанком, який контролюється російським олігархом Владіміром Потаніним. Потанін, в свою чергу, теж перебуває під санкціями США.

Ще одна підсанкційна компанія – фінтех-компанія «Атомайз», що належить інвестиційній групі «Інтеррос Холдинг» Потаніна. Крім того, під санкції потрапив кіпрський Tokentrust, мажоритарний акціонер Atomaiz.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) також наклало санкції на Masterchain і Laitkhaus за їхні операції з російськими банками ВТБ і Сбербанком, а також Veb3 Технології (раніше Waves Enterprise).

Крім того, до списку входять Центр обробки електронних платежів, оператор московських криптообмінних сервісів Netexchange і Netex24, а також обмінні платформи Bitfingroup, Crypto Explorer і Bitpapa. Причина – їхні зв’язки з російськими компаніями Hydra Market, Garantex або російськими банками, які потрапили під санкції.

Читайте також: Copper перевів $4,2 млн криптоактивів ймовірному російському торговцю зброєю: розслідування

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело crypto.news
Читайте також