Copper перевів $4,2 млн криптоактивів ймовірному російському торговцю зброєю: розслідування

Британський крипто-зберігач Copper перевів криптовалюти на солідну суму на цифровий гаманець, пов’язаний з ймовірною російською мережею торгівлі зброєю. Це у своєму розслідуванні виявили Guardian і Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Згідно з інформації розслідувачів, фірма Copper зі штаб-квартирою у Великобританії передала криптовалюту Джонатану Зіменкову, росіянину ізраїльського походження, який потрапив під санкції.

Аналіз виявив зв’язок між Copper і Джонатаном Зіменковим, проти якого в лютому 2023 року США ввели санкції. За даними Міністерства фінансів США, Зіменкова звинувачують у причетності до «кількох угод щодо російської кібербезпеки та продажу гелікоптерів за кордоном і безпосереднього взаємодії з потенційними клієнтами «Рособоронекспорту», щоб забезпечити продаж російської оборонної техніки».

В аналізі зазначається, що Джонатан Зіменков є членом мережі, яка займається торгівлею зброєю та ухиленням від санкцій і яку очолює його батько Ігор Зіменков. За даними ICIJ, Copper «перевів криптовалюту на мільйони доларів» на гаманець, що належить Зіменкову, у травні 2021 року. Однак у звіті вказується, що санкції на Зіменкова було застосовано лише «через 19 місяців».

«Немає жодних припущень про те, що Copper порушив будь-які санкції або будь-які інші правила, що діяли на момент угоди».

Розслідування також підкреслило, що Зіменков не був зареєстрованим клієнтом Copper, маючи на увазі, що йому не потрібно було розкривати свою особу зберігачу криптовалюти. Однак фінансові установи у Великобританії мають право на власний розсуд подавати звіт про підозрілу діяльність, якщо транзакції викликають занепокоєння.

Раніше Guardian розкрив, що російський банкір Міхаїл Клюкін, який потрапив під санкції, продав Copper акції на 19 млн доларів. Повідомляється, що продаж був організований Copper. У фірмі стривожилися через те що Клюкін, який контролював понад 2% компанії, потрапив під санкції США в березні 2022 року.

Заснована в 2018 році Дмитром Токарєвим, компанія Copper надає послуги компаніям, які хочуть інвестувати, торгувати або використовувати криптовалюту. У березні 2022 року Токарєв зробив публічну заяву на веб-сайті Copper, засудивши військовий наступ Кремля проти України, додавши, що «російський уряд не говорить за кожного росіянина. Вони навіть не говорять від імені більшості з них».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також