Водафон знайшов спосіб постачати інтернет навіть у випадку блекаутів

Український мобільний оператор Vodafone планує додати до своїх послуг доступ до супутникового інтернету. Компанія розглядає партнерство зі Starlink Ілона Маска, щоб підготуватися до потенційних блекаутів. Тож клієнтам варто готуватися до змін.

Відповідну інформацію підтвердила СЕО “Водафон Україна” Ольга Устинова, повідомляє Dev.ua. Компанія хоче бути офіційним представником Starlink в Україні. Оператор розглядає потенційну співпрацю і з погляду забезпечення супутниковим інтернетом кінцевого користувача.

“Для “Водафон Україна” співпраця зі Starlink скоріше теж спроба додати сервіс для бізнесу, просто через іншу технологію”, – запевнив керуючий партнер консалтингової компанії E&C, яка консультує телеком ринок, Анатолій Фроленков.

Відзначається, що Starlink встановив високу абонентську плату для українських користувачів. В Україні місячний тариф на Starlink коштує 75 доларів після підвищення цін з 29 жовтня 2023 року. У Німеччині місяць користування терміналом супутникового інтернету обійдеться у 50 євро, у Франції та Італії — в 40 євро. Якщо “Водафон Україна” співпрацюватиме зі Starlink, то планує розв’язати це питання та знизити тарифи.

“Якщо їм це вдасться, у користувачів буде можливість під’єднати цю опцію, але не платити за сервіс, коли ситуація в енергетиці стабілізується”, – припустив колишній член правління Інтернет асоціації України (ІнАУ) Олександр Глущенко.

“Водафон Україна” від початку повномасштабного вторгнення інвестував 7,4 мільярда гривень у телеком-інфраструктуру країни. За цей час оператор відновив роботу понад 890 базових станцій та повернув в ефір 815 міст і сіл. Vodafone відремонтував 3 тисячі кілометрів волоконно-оптичного кабелю мобільного та фіксованого зв’язку та проклав понад 225 кілометрів нових оптоволоконних ліній. Vodafone забезпечує 90% дієздатності мережі. 5 040 базових станцій вдалось вивести в ефір під час активної фази війни в країні для розширення покриття.

Читайте також: Київстар і Vodafone розкрили секрети активації пакету після поповнення рахунку

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело informator
Читайте також