Український дрон Sea Baby тепер озброєний “Градом”: як це вплине на його ефективність

По ворожих телеграм-каналах розлетілось відео, на якому видно, як український морський дрон стріляє по ворожих позиціях зі зброї, яку несе на собі. Снаряди спочатку летять доволі близько один до одного, а потім розходяться віялом. Згодом українські військові підтвердили, що це був дійсно український дрон і уточнили: це – Sea Baby.

Трохи пізніше українські офіційні джерела опублікували фотографії випробувань цієї розробки. Оскільки на фото видно сніг, то стає зрозуміло, що розробка випробовується вже доволі давно.

Також стало відомо, що зафіксована на відео атака дрона була спрямована на російські війська на Кінбурській косі. Ворог стверджує, що атака була невдалою, але цю інформацію поки що неможливо ні підтвердити, ні заперечити.

Тим часом, українські військові експерти обговорюють, наскільки результативним може бути використання подібних пускових установок для реактивних снарядів на морському дроні. Зокрема, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко вважає, що поки що про точність подібних пострілів говорити не доводиться. Тут, скоріше, просто обрано напрям, куди потрібно стріляти, але гарантій щодо влучання у ціль немає.

З іншого боку, Коваленко припускає, що таке вогняне “віяло” може захистити дрон від обстрілів під час атаки. Наприклад, якщо Sea Baby буде атакувати ворожий корабель, то “Град” на короткій відстані зможе відволікти ворога і це дасть змогу дрону вдаритись у судно і вибухнути.

“Якщо він зробить залп з 6 реактивних снарядів 122-го калібру на відстані 200 – 300 метрів, то у росіян на палубі одразу розпочнеться “китайський Новий рік”, – зазначив Коваленко.

Втім, можливо, що це не остаточна версія озброєння і українські розробники продовжать експерименти, щоб покращити результат.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 24tv.ua
Читайте також