Перший у світі морський дрон з ракетами ППО зроблено в Україні, – аналіз H I Sutton

За останні кілька років українські надводні безекіпажні човни стали домінантними у Чорному морі і змогли прогнати на далеку відстань військові кораблі рф. Однак вони мали певну вразливість – їх можна було знищити за допомогою літаків та гвинтокрилів. Однак нова версія дронів, озброєна двома переробленими ракетами «повітря-повітря», може знову змінити ситуацію.

Про це пише H. I. Sutton, автор порталу Naval News.

Зокрема, журналіст пише: “До цього часу українські морські безпілотники (БПЛА) були найбільш уразливими для авіації. Вони фактично беззахисні перед вертольотом, озброєним кулеметом. Тепер, коли деякі USV озброєні потужними ракетами протиповітряної оборони, російські пілоти можуть двічі подумати, чи наближатися до них.”

USV розшифровується як Unmanned Surface Vessel, тобто безпілотне надводне судно. На думку H. I. Sutton, українська розробка – це перший USV з зенітно-ракетним комплексом (ЗРК). Виробники в інших країнах досліджували можливість надання USV певної форми ППО, але ця система є першою введеною в експлуатацію і перевіреною в бойових діях.

Нове USV відрізняється від раніше спостережуваних типів більш широким корпусом, що дозволяє перевозити дві ракети «повітря-повітря» Р-73. Складнощі використання цих ракет у такому форматі пов’язані з дальністю дії. Навіть якщо човен зможе виявити літак здалля, ракета зможе бити на відстань близько 15 км. І все ж таки, ракети збільшують ступінь самозахисту морських дронів.

Багато виробників USV у всьому світі вже наслідують українські досягнення. Ще до російсько-української війни було кілька пропозицій щодо типів засобів ППО, але поява цього типу та його очевидна корисність, ймовірно, змусить ці пропозиції сприймати більш серйозно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Naval News
Читайте також