Українські Су-25 тепер можуть використовувати високоточні французькі авіабомби

Над українським небом тепер літає штурмовик Су-25, що здатен нести бомбу AASM Hammer. Донедавна в українців була лише одна модель літака, здатна нести зброю AASM Hammer. Спочатку це був МіГ-29, але, вочевидь, Су-27 до нього доєднався.

З одного боку, такі вдосконалення є гарною новиною для українських збройних сил. Але з іншого боку, це може бути ознакою скорочення запасів некерованих ракет. Через дефіцит раніше використаних боєприпасів військові були змушені знайти інше застосування Су-25.

Систему AASM Hammer загалом можна порівняти з американською JDAM/ER. Французька технологія розроблена для інтеграції зі стандартними бомбами Mk 82/83/84 вагою приблизно 500, 1000 і 2000 фунтів відповідно. Однією з ключових відмінностей між цією зброєю та її американським аналогом є європейський ракетний двигун, який значно покращує загальну зручність використання зброї.

Цей двигун дозволяє пілотам скидати бомби з малих висот, що є важливою особливістю Су-25, враховуючи низьку експлуатаційну межу. Ця можливість ще більше підкреслює ще одну перевагу французької технології: здатність приховати «Молоти» від ворожих радарів завдяки феномену радіолокаційного горизонту.

Дві системи навігації забезпечують точність AASM Hammer: супутникова та інерціальна. Деякі варіанти цієї французької зброї також мають ще більш точні системи наведення з точністю, за оцінками, в межах 3 футів.

Літак Су-25, адаптований українцями для несення «Молотів», призначений насамперед для ведення бойових дій на передовій та підтримки наземних військ з повітря.

Це визначається його показниками продуктивності – зокрема, максимальною швидкістю близько 590 миль/год і максимальною робочою висотою 23 000 футів.

Незважаючи на те, що Су-25 відносно невеликий, він може нести доволі важке озброєння. Крім того, він дуже маневрений, що допомагає уникнути потенційних наземних загроз.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело essanews
Читайте також