Споживачі в ЄС зможуть купувати програми Apple без App Store, а платити – через Patreon

Apple починає підтримувати альтернативні ринки додатків у Європейському Союзі. Незабаром відкриється перший із цих магазинів, щоб надати споживачам нові способи встановлення додатків без використання App Store.

Розробник Райлі Тестут працює над AltStore. Це буде один із кількох альтернативних ринків програм, які будуть використовувати інші способи оплати. AltStore прийматиме оплату через Patreon, а не зароблятиме гроші через платні програми чи рекламу.

Щоб користуватися першими програмами AltStore, клієнтам потрібно буде вносити від 1 до 3 доларів на місяць через Patreon. Емулятор відеоігор Delta спочатку буде безкоштовним, а менеджер буфера обміну Clip потребуватиме застави в розмірі 1 долара. Пізніше для завантаження та використання бета-версій Delta та Clip потрібно буде вносити 3 долари на місяць.

Patreon збирає від п’яти до восьми відсотків отриманого доходу, залежно від дати приєднання до Patreon, плюс комісія за обробку платежу, яка коливається від трьох до п’яти відсотків.

Комісія Patreon є нижчою від комісії Apple, але якщо програма AltStore матиме понад мільйон перших щорічних установок за рік, Apple стягуватиме 0,50 євро за основну технологію за кожне додаткове встановлення програми. Плата за основну технологію (the Core Technology Fee, CTF) робить розповсюдження безкоштовних додатків через альтернативні ринки додатків ризикованим, але Apple нещодавно заявила, що працює над рішенням, щоб уникнути банкрутства безкоштовних додатків.

Після того, як AltStore буде запущено і запрацює належним чином, інші розробники також зможуть поширювати через нього свої програми. Вони матимуть можливість використовувати Patreon або інші способи оплати. Patreon має перевагу, оскільки надає рівні винагороди, ексклюзивні публікації в блогах для передплатників та інший альтернативний контент, а також кількість підписників можна обмежити, щоб уникнути CTF від Apple.

Тестут планує запустити AltStore, як тільки він отримає остаточне схвалення від Apple, і, як і у випадку з усіма альтернативними ринками додатків, він буде обмежений Європейським Союзом. Програми можна встановлювати лише альтернативними способами на iPhone, а не на iPad, і лише у відповідних європейських країнах. Немає жодних змін у ‌App Store‌ для решти світу, щоб дозволити встановлення альтернативної програми.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело macrumors
Читайте також