Німецьку БМП “Рись” будуть виготовляти в Україні: на що здатен цей “звір”

Німецька збройна компанія Rheinmetall і український уряд домовилися розпочати спільне виробництво сучасних броньованих машин Lynx (“Рись”). Перший такий автомобіль буде випущено в Україні до кінця року.

Ця новина з’явилася незабаром після того, як Rheinmetall відкрила свій перший завод в Україні. Спільно з українським державним підприємством “Укроборонпром” завод ремонтуватиме, а згодом і виготовлятиме бронетехніку.

Відкриття підприємства є частиною зусиль Києва з локалізації виробництва зброї та розвитку більш незалежної збройової промисловості.

Місце розташування заводу не розголошується з міркувань безпеки.

У грудні минулого року Rheinmetall оголосила про плани розпочати в Україні виробництво бронемашин Fuchs (до кінця літа 2024 року) та Lynx (до кінця 2024 року), або через «12-13 місяців» після підписання контракту.

Lynx від Rheinmetall був вперше представлений у 2016 році. Він має модульну конструкцію, тобто може оснащуватися різним озброєнням і функціонувати як бойова машина піхоти, зенітна платформа з озброєнням калібру 30-35 мм або навіть керувати 120-міліметровою гарматою танка Leopard.

Крім України, контракт на 218 машин Lynx у 2020 році підписав уряд Угорщини.

Rheinmetall постачає в Україну озброєння та обладнання за контрактами з урядом Німеччини, як-от танки Leopard-1, міномети та системи спостереження безпілотників. Раніше компанія заявляла, що планує відкрити в Україні щонайменше чотири заводи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело kyivindependent
Читайте також