Масштабний витік даних: паролі мільйонів користувачів опинилися в даркнеті

Одна з найбільших американських телекомунікаційних компаній AT&T заявила у суботу, що інформація з 73 мільйонів поточних і колишніх облікових записів були оприлюднені в так званій “темній мережі” (Darknet).

В тому числі, у відкритому доступі опинилися номери соціального страхування та інша важлива особиста інформація.

Компанія заявила, що вже скинула паролі поточних користувачів і спілкуватиметься з власниками облікових записів, конфіденційну особисту інформацію яких було зламано.

Звідки саме і як стався витік даних, поки що невідомо. Дані походять “або від AT&T, або одного з її постачальників”, йдеться в заяві компанії. Зламані дані датуються 2019 роком або раніше і, схоже, не містять фінансової інформації чи історії дзвінків. Натомість, там вказані коди доступу та номери соціального страхування, а також електронна та поштова адреси, номери телефонів і дати народження.

Витік даних стався майже два тижні тому, тобто AT&T не поспішала вживати заходи безпеки, щоб попередити своїх клієнтів. Крім того, ця ситуація дуже нагадує аналогічний випадок у 2021 році, але тоді компанія AT&T не визнала свою провину, сказав дослідник кібербезпеки Трой Хант.

Хант зробив припущення, що якщо підозри підтвердяться, то скоро компанія зіткнеться з груповими позовами.

Навіть в цьому році це вже не перша кризова ситуація в компанії. У лютому перестав працювати мобільний зв’язок у тисяч користувачів у США. Тоді AT&T пояснила інцидент як технічну помилку кодування, а не зловмисну атаку.

Читайте також: Від кібератаки постраждали мільйони людей: США та Британія звинувачують Китай у шпигунстві

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело techxplore
Читайте також