Від кібератаки постраждали мільйони людей: США та Британія звинувачують Китай у шпигунстві

У понеділок представники Сполучених Штатів і Великої Британії звинуватили Китай у масштабній кампанії кібер шпигунства, від якої нібито постраждали мільйони користувачів.

Країни звинуватили хакерську групу Advanced Persistent Threat 3, відому як APT31, і назвали її підрозділом Міністерства державної безпеки Китаю. Офіційний список цілей включав співробітників Білого дому, сенаторів США, британських парламентарів та урядовців у всьому світі, які висловлювали критику на адресу Пекіна.

За словами американських чиновників, серед відомих жертв є дисиденти та ряд американських компаній, у тому числі металургійні, енергетичні та текстильні. Серед цілей також були провідні постачальники мобільних технологій і бездротових мереж 5G.

Глобальна хакерська операція, за словами заступника генпрокурора США Лізи Монако, була спрямована на «придушення критиків китайського режиму, компрометацію урядових установ і викрадення комерційної таємниці».

Прокурори США заявили, що хакерство призвело до злому робочих облікових записів, особистих електронних листів та інших конфіденційних даних мільйонів американців. Також повідомлялося про злом британських законодавців і обраних посадових осіб.

Китайські дипломати в Лондоні та Вашингтоні заперечують звинувачення і називають їх безпідставними. Посольство Китаю в Лондоні вважає звинувачення “повністю вигаданими та шкідливими”.

В результаті, обидві країни наклали санкції на китайську компанію Wuhan Xiaoruizhi Science and Technology, яка, за їхніми словами, несе відповідальність за хакерські атаки.

Підпишись на нас в НОВИНИ Google, та отримуйте більше свіжих новин!

Джерело gagadget
Читайте також