Фахівці знайшли спосіб відключити надокучливий ШІ у пошуку Google: інструкція

Функція AI Overviews з’явилася в Google нещодавно, але вже здається багатьом користувачам зайвою. Замість того, щоб дати одразу доступ до першоджерел, штучний інтелект намагається видати свій варіант відповіді на запит, і не завжди робить це вдало. При цьому Google не дає рекомендацій щодо того, як вимкнути цю функцію.

Однак, видання Tom’s Hardware запропонувало декілька корисних варіантів. Погана новина в тому, що простої кнопки “Вимк.” тут немає. Доведеться трошки попотіти.

Варіант 1. Вимикаємо AI Overviews за допомогою розширення Chrome

Тут потрібно використати JavaScript. Для цього фахівці Tom’s Hardware пропонують знайти в інтернет-магазині Chrome розширення, запрограмоване на пошук блоку “оглядів” і встановлення для функції значення відображення CSS “ні”. Можливі варіанти – програми Hide Google AI Review або Bye Bye, Google AI.

Зокрема, розширення Bye Bye, Google AI працює в браузерах Chrome і Microsoft Edge. Крім того, воно здатне відключати блоки відео і обговорень, обрані фрагменти, рекламні посилання зі сторінки результатів пошуку в Google. Тобто, користувач сам обирає, що саме він не хоче бачити, і використовує для цього налаштування в меню параметрів.

Тут є певна небезпека, що Google може легко це заблокувати: достатньо внести невеликі зміни в код на своїх сторінках результатів.

Варіант 2. Блокуємо AI Overviews під час пошуку з адресного рядка Chrome

Ви можете зробити декілька кроків, щоб спрямувати всі свої запити на вкладку вебпошуку Google:

  • Перейдіть за адресою chrome://settings/searchEngines у Chrome або натисніть “Налаштування” — “Пошукова система” — “Керування пошуковими системами та пошуком по сайту”.
  • Оберіть кнопку “Додати”.
  • У діалоговому вікні, що з’явиться, заповніть відповідні поля: ім’я: Google (Web). Ярлик: google.com. URL: {google:baseURL}/search?udm=14&q=%s. Натисніть “Додати”.
  • Оберіть “Використовувати за замовчуванням” (знаходиться у меню поруч із новим записом).

В результаті система Google (Web) має з’явитися в списку пошукових систем. Якщо ви введете свій запит, маєте потрапити на вкладку “Web” у Google.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також