Google додав штучний інтелект у пошук: хто від цього постраждає

Нещодавно компанія Google провела конференцію, де розповіла про новинки та свої плани подальшого розвитку. Зокрема, було повідомлено, що у систему пошуку буде додано штучний інтелект. Добре це чи погано? Давайте розбиратися.

Нова функція для пошуку Google, безсумнівно, буде мати величезний вплив на те, як люди шукають інформацію в Інтернеті.

Отже, Google AI Overviews – це підсумки результатів пошуку, згенеровані штучним інтелектом. Вони вже працюють, починаючи з 14 травня. В теорії, Google AI Overviews розроблені для того, щоб допомогти людям швидко зрозуміти тему. Для цього вони поєднують інформацію з різних джерел, включаючи веб-сторінки в результатах пошуку та власну базу знань Google.

Огляди ШІ розміщуються у верхній частині сторінки результатів пошуку над результатами, написаними людиною. На основі мовної моделі Google Gemini інформація, яку вони надають, взята з веб-сторінок під ними, які цитуються як джерела в огляді.

Наприклад, якщо ви написали «скільки часу потрібно, щоб спекти пиріг» у пошуку Google, ви побачите відповідь, узагальнену в кількох реченнях, згенерованих Gemini.

Нижче під цим оглядом, створеним штучним інтелектом, ви побачите посилання на всі використані ресурси. Ви зможете натиснути на них, щоб перевірити веб-сайти, з яких отримано інформацію.

На кого це вплине?

Передбачити всі наслідки від подібних експериментів доволі складно, але деякі висновки можна зробити вже зараз.

1. Вплив на SEO сайтів

Якщо користувачі знаходять потрібну інформацію безпосередньо в огляді штучного інтелекту, вони з меншою ймовірністю перейдуть на ваш веб-сайт. Це може призвести до зниження відвідуваності вашого сайту та зашкодити вашим зусиллям у сфері оптимізації пошукових систем.

2. Влив на авторів контенту

Якщо люди у пошуку будуть активніше споживати контент, створений ШІ, то потреба у “людському” контенті знижується. У людей стає менше можливостей заробляти на контенті і падає мотивація створювати щось нове.

3. Вплив на споживачів контенту

Поки що ШІ не може похизуватись справжньою якістю наданої інформації. Вони досі регулярно “галюцинують” і надають неправдиву інформацію.

Чи можна ви вимкнути AI Overviews у Google

Станом на травень 2024 року наразі не існує вбудованого способу повністю вимкнути AI Overviews у Пошуку Google. Google видалив можливість відключити їх через Search Labs, коли функція була повністю розгорнута, і з тих пір не пропонує способу їх позбутися.

Хоча немає офіційного способу вимкнути AI Overviews, ви можете видалити їх за допомогою опції «веб-фільтра» в Google. Клацніть вкладку «більше» прямо під рядком пошуку та натисніть «веб», щоб побачити лише традиційні результати веб-пошуку без огляду AI.

Якщо ви користуєтеся Google Chrome, ви також можете знайти розширення, спеціально розроблені для приховування оглядів AI, які працюють шляхом зміни коду сторінки результатів пошуку, щоб приховати розділ огляду AI.

Отже, якщо ви користуєтеся Chrome і не хочете переглядати AI Overviews, це розширення видаляє всі підсумки, згенеровані AI, із ваших результатів пошуку Google. Будьте обережні, встановлюючи розширення, і використовуйте їх лише з перевірених джерел у веб-магазині Chrome.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело em360tech
Читайте також