Електронне бронювання від мобілізації: хто зможе його отримати за задумом Кабміну

В Україні хочуть запровадити можливість бронювання від мобілізації через застосунок «Дія». Наразі Кабінет міністрів розробляє відповідний механізм.

Нагадуємо, що ідея бронювання співробітників через “Дію” обговорювалася ще восени минулого року. Основна відмінність такого підходу – відмова від паперового формату бронювання на користь електронного.

Повідомляється, що у проекті постанови, який готує уряд, не передбачається суттєвих змін до самої концепції бронювання – як і раніше, можна забронювати лише 50% військовозобовʼязаних працівників, і лише критично важливих для економіки підприємств.

Якщо компанія має намір забронювати більше половини своїх співробітників, які можуть бути призвані до військової служби, для цього потрібно надати додаткові аргументи. Крім того, розглядається можливість зміни процедури бронювання співробітників.

“Для цього керівник підприємства або уповноважена ним особа повинна здійснити ідентифікацію у системі “Дія” та подати список працівників, які планується забронювати, у будь-якому зручному форматі, разом із відомостями про компанію”, – пояснюють урядовці.

Зазначається, що для бронювання потрібно надати такі дані про співробітника:

 • прізвище, імʼя та по батькові;
 • паспортні дані та ідентифікаційний код;
 • склад військовозобовʼязаного (рядовий, сержантський, старшинський або офіцерський);
 • номер військово-облікової спеціальності, тип військово-облікового документа (серія та номер за наявності);
 • відмітку про посаду керівника або заступника керівника підприємства;
 • дані про підприємство: повна назва, адреса та ЄДРПОУ.

При цьому програма автоматично зможе блокувати подання переліку, якщо компанія перевищила ліміти за кількістю заброньованих співробітників, не уточнювала дані про кількість військовозобовʼязаних у ТЦК, через наявність у співробітників незакритих адміністративних проваджень про порушення мобілізаційного законодавства.

Якщо процес пройшов успішно, то керівник підприємства завіряє перелік електронним підписом. Далі дані звіряються з даними у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У разі успішної перевірки у реєстрі одразу формується позначка про бронь, а у “Дії” – відповідний сертифікат.

Можна забронювати працівника на період шість чи один місяць. Бронювання може бути скасовано у випадку закриття підприємства або звільнення працівника, а також у разі завершення контракту з виробництва товарів або надання послуг для ЗСУ.

У Дія з’явилися нові військові облігації: як придбати

У застосунок Дія додали дві нові військові облігації, які присвітили Бахчисараю та Макіївці. Це цінні папери від держави, які працюють для громадян приблизно як депозит: українці отримують свої кошти назад з відсотками, а держава вкладає гроші у зброю, боєприпаси, зарплату медикам та військовим тощо. Експерти пояснили, як придбати ці облігації.

Як розповіли в Міністерстві цифрової трансформації, для придбання облігації в застосунку Дія потрібно:

 • Зайти в застосунок.
 • На головному екрані обрати “Військові облігації”.
 • Обрати облігацію, партнера та кількість.
 • Підписати та оплатити.
 • Облігація з’явиться в застосунку протягом трьох днів.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Інформатор
Читайте також