Електронний кабінет призовника: коли почне працювати та чи будуть там повістки

На початку квітня Володимир Зеленський підписав законопроєкт під номером 10062, який запроваджує електронний кабінет для військовозобов’язаних. Однак виникло питання, чи надсилатимуть через нього повістки.

Що варто знати

Електронний кабінет створений для спрощення процесу актуалізації даних чоловіків призовного віку. Інший закон про мобілізацію під номером 10449 зобов’язує всіх призовників, військовозобов’язаних і резервістів протягом двох місяців оновити свої дані. Це можна зробити, прийшовши до ТЦК або ЦНАПу, або ж через електронний кабінет.

Міністерство оборони зазначило, що створення е-кабінетів планується для кожного військовозобов’язаного, але реєстрація в них буде добровільною і не зобов’язуватиме до жодних дій.

Як працюватиме електронний кабінет

До е-кабінету можна буде увійти з будь-якого пристрою та подати дані до ТЦК. Там також можна перевірити інформацію про себе в реєстрі “Оберіг”. Авторизація відбуватиметься через BankID або Дія.Підпис. Система буде автоматично підтягувати персональні дані, як-от ім’я, місце прописки, дату народження, сімейний стан, інформацію про членів сім’ї, освіту тощо.

Також через електронний кабінет можна буде підтвердити бронювання на певний час.

Чи надсилатимуть повістки через електронний кабінет?

Хоча деякі народні депутати пропонували надсилати повістки через електронний кабінет, ця правка не отримала підтримки в Комітеті з питань нацбезпеки і була відхилена. Таким чином, повістки через електронний кабінет не надсилатимуть.

Нагадаємо, що 16 квітня президент Зеленський підписав закон про мобілізацію №10449, який набуде чинності 18 травня. Нововведення включають скасування строкової служби, введення базової військової підготовки, дозвіл на відео- та фотофіксацію дій працівників ТЦК під час вручення повісток, а також обмеження прав для тих, хто ухиляється від мобілізації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 24tv.ua
Читайте також