За вами стежать через камеру ноутбука: фахівці пояснили, як це виявити

Ідея про те, що хтось зламав камеру вашого ноутбука і шпигує за вами, а потім може шантажувати вас і оприлюднити відзнятий матеріал, може звучати як сюжет з поганого кіно, але насправді такий розвиток подій є реальним. «Camfecting», тобто злом вебкамери, є поширеним видом хакерства. Якщо ви підозрюєте, що вашу камеру зламали, продовжуйте читати цей матеріал.

Все, що хакерам веб-камери потрібно зробити, щоб викрасти вашу веб-камеру, — це підсунути зловмисне програмне забезпечення дистанційного керування на ваш ноутбук. Це також надасть їм доступ до ваших особистих файлів, повідомлень та історії веб-перегляду.

Однак ви можете помітити попереджувальні знаки та покращити захист камери свого комп’ютера.

1. Перевірте, чи світиться індикатор камери

Якщо індикатор веб-камери світиться або працює ненормально (ви бачите блимаючий світлодіод), навіть якщо ви не ввімкнули веб-камеру, це означає, що щось не так. Але поки що не лякайтеся – це може бути лише інша програма чи розширення браузера, які працюють у фоновому режимі та використовують вашу веб-камеру. Перевіримо ще раз.

2. Перевірте розширення браузера

Перезавантажте комп’ютер і запустіть браузер. Якщо індикатор веб-камери вмикається, коли ви відкриваєте браузер, проблема, швидше за все, у розширенні браузера. Але яка саме? Деактивуйте свої розширення по одному, щоб визначити винуватця та повернути контроль.

3. Перевірте відомі та невідомі програми

Іншою потенційною причиною, чому ваш індикатор блимає, можуть бути програми. Щоб перевірити їх, зробіть ось що: запустіть програму та подивіться, чи світиться індикатор веб-камери, якщо так – бінго, якщо ні – продовжуйте відкривати програми одну за одною, доки не помітите ту, яка її таємно використовує.
Оскільки їх може бути багато на вашому комп’ютері, процес може зайняти багато часу.

4. Перевірте, чи запущено процес веб-камери

Перейдіть до диспетчера завдань і знайдіть усі запущені програми на вкладці «Процеси». Перевірте наявність утиліти веб-камери. Знову ж таки, не панікуйте, якщо ви його знайдете. Це може бути просто налаштування за замовчуванням для запуску після перезавантаження пристрою. Ви можете перевірити це, перезавантаживши комп’ютер і перевіривши, чи утиліта веб-камери запустилась автоматично.

5. Спробуйте запустити веб-камеру

Закрийте всі програми та активуйте веб-камеру. Якщо ви отримуєте повідомлення про помилку про те, що ваша камера вже використовується, можливо, камеру вашого ноутбука зламано… або програма працює у фоновому режимі.

6. Шукайте аудіо- та відеозаписи

Якщо веб-камеру було зламано, ви можете знайти аудіо- та/або відеозаписи, яких не пам’ятаєте. Перейдіть до папки, де ваша веб-камера зберігає такі файли. Також ще раз перевірте налаштування веб-камери та перевірте, чи ця папка не була змінена без вашого відома. Однак не довіряйте лише цьому методу, оскільки деякі хакери можуть просто транслювати все, що бачать через вашу веб-камеру, на свій пристрій.

7. Запустіть перевірку шкідливого ПЗ

Якщо виявилося, що незнайома частина програмного забезпечення таємно використовує вашу камеру, негайно проскануйте свою комп’ютерну систему на наявність шкідливих програм. Якщо він щось знайде, перемістіть файл у карантин. Якщо це не вирішує проблему, і ви все ще підозрюєте, що вашу камеру зламано, настав час поговорити з техніком.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Politeka
Читайте також