Як зберегти заряд акумулятора смартфона протягом дня: поради щодо економії енергії

Масові обстріл енергетичної інфраструктури з боку рф призводить до складних наслідків, зокрема, до відключень світла. Крім того, бувають звичайні, буденні ситуації, коли у вас просто немає часу зарядити телефон. В цьому випадку скористайтеся нашими порадами, щоб зберегти якнайдовше заряд батареї в смартфоні.

Оптимізуємо роботу акумулятора смартфона

1. Зменшіть яскравість екрана

Яскравість екрана значно впливає на заряд акумулятора, тому “пригасіть” її максимально, наскільки це зручно для ваших очей.

Для iPhone

 • Перейдіть у «Параметри» > «Спеціальні можливості» > «Дисплей і розмір тексту» та переконайтеся, що ввімкнено автоматичну яскравість.

Для Android

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Дисплей» і переконайтеся, що параметр «Адаптивна яскравість» увімкнено. Продовжуйте переміщати повзунок вручну, доки він не засвоїть ваші налаштування.

2. Увімкніть режим енергозбереження

Усі смартфони мають режим низького енергоспоживання, який призупиняє або зменшує певні функції, дії та візуальні ефекти. Ці режими ідеально підходять для збереження дорогоцінного терміну служби батареї, коли акумулятор розряджений.

Для iPhone

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Акумулятор» і ввімкніть режим низького енергоспоживання. Додайте його до Центру керування через «Параметри» > «Центр керування» > «Налаштувати елементи керування» та виберіть «Режим низького енергоспоживання». Він автоматично вимикається, коли акумулятор заряджається на 80 відсотків.

Для Android

Тут інструкції дещо відрізняються залежно від виробника. Більшість телефонів Android мають два режими енергозбереження. Перший зменшує розряд акумулятора, обмежуючи певну активність і візуальні ефекти, а другий є більш екстремальним і зупиняє роботу сповіщень і більшості програм.

Для телефонів Google Pixel

 • Перейдіть у «Параметри» > «Акумулятор» > «Економія заряду» та ввімкніть «Використовувати режим економії заряду». Ви також можете знайти його в швидких налаштуваннях, коли потягнете панель сповіщень (якщо її там немає, торкніться значка пера, щоб відредагувати та додати).
 • Торкніться «Установити розклад» на екрані режиму енергозбереження, щоб визначити, коли він розпочнеться.
 • Торкніться режиму екстремального енергозбереження, щоб вирішити, коли його потрібно активувати, і торкніться «Основні програми», щоб позначити програми, які потрібно виключити. Також доцільно ввімкнути Adaptive Battery у меню Settings > Battery > Adaptive Preferences.

Для телефонів Samsung Galaxy

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Акумулятор і догляд за пристроєм» > «Акумулятор», щоб знайти режим енергозбереження. Ви можете налаштувати його дії на екрані енергозбереження. Також варто торкнутися Додаткові налаштування батареї, щоб увімкнути адаптивну батарею.

3. Надавайте перевагу Wi-Fi та використовуйте режим польоту

Коли ви перебуваєте в місці або в будівлі, де сигнал стільникового зв’язку не надто потужний, акумулятор вашого телефону розряджається швидше. Це пов’язано з тим, що він шукає сигнал стільникового зв’язку або підвищує потужність, щоб підтримувати міцне з’єднання. За можливості підключіться до мережі Wi-Fi і переконайтеся, що ви ввімкнули виклики через Wi-Fi.

4. Вимкніть звуки та вібрацію клавіатури

Звуки клавіатури не тільки дратують усіх, хто знаходиться поруч, коли ви надсилаєте повідомлення, але вони також споживають трохи енергії, то чому б не вимкнути їх?

Для iPhone

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Звуки та тактильні відчуття» та вимкніть параметр «Блокувати звук».
  Торкніть Відгук клавіатури та вимкніть звук. Ви також можете вимкнути Haptic.

Для телефонів Android

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Звук і вібрація» та вимкніть «Звук блокування екрана» та «Звуки дотику».
  Ви також можете вимкнути вібрацію та тактильні відчуття.

5. Знайдіть, що розряджає ваш акумулятор

Якщо ви налаштували всі параметри, які ми виділили до цього моменту, і все ще бачите, що ваш акумулятор не забезпечує вас протягом дня, це варто дослідити. Смартфони мають вбудовані діаграми використання акумулятора, які покажуть вам, куди витрачається заряд.

Для iPhone

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Акумулятор» і прокрутіть вниз, щоб переглянути графіки використання за останні 24 години або 10 днів. Якщо вибрати «Останні 10 днів» і прокрутити вниз, ви побачите список програм. Ви можете перемикатися між відсотком використаного акумулятора та активністю (яка включає час роботи на екрані та фоновий режим).

Для Android

 • Перейдіть у «Налаштування» > «Акумулятор» > «Використання акумулятора» та прокрутіть униз, щоб побачити програми та системні функції, які споживали енергію протягом останніх 24 годин. Ви також можете торкнутися двогодинних блоків на діаграмі вгорі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело wired
Читайте також