Як захиститися від комп’ютерних вірусів: найефективніші способи

Ми користуємося комп’ютерами щодня, а значить, щодня знаходимося в зоні ризику. У будь-який момент гаджети можуть бути атаковані вірусами і зловмисним програмним забезпеченням. Це може призвести до пошкодження або викрадення важливих даних.

Ось 8 способів захистити комп’ютер від вірусів.

1. Встановіть антивірус

Існує багато доступних антивірусних програм, ціна на які змінюється відповідно до підвищення рівня безпеки. Ви можете подумати, що антивірус не потрібен, доки ми не виходимо в Інтернет зі свого ПК. Однак це не так, оскільки ми можемо переносити віруси між системами на USB-накопичувачах.

2. Підтримуйте своє програмне забезпечення в актуальному стані

Усі комп’ютерні операційні системи отримують часті оновлення, які покращують окремі функції. Ці оновлення також містять заходи безпеки, які захищають наші комп’ютери від останніх модифіrацій вірусів і зловмисного програмного забезпечення, створених хакерами.

3. Створіть резервну копію даних

Іноді ми не можемо видалити вірус або зловмисне програмне забезпечення з наших комп’ютерів, і коли це станеться, нам потрібно буде видалити деякі з наших даних. Іноді пошкодження файлу через шкідливий код може означати, що нам доведеться переформатувати наші жорсткі диски. Без резервної копії неможливо відновити втрачені дані.

Є три основні варіанти зберігання резервної копії:

  • зовнішні жорсткі диски;
  • онлайн-сховище;
  • хмарне сховище.

4. Використовуйте надійний пароль

Пароль — це перша лінія захисту, яка захищає наші облікові записи від будь-кого, хто намагається отримати до них неавторизований доступ. Увійшовши в обліковий запис, хтось може викрасти дані або розмістити шкідливий вміст у хмарному сховищі, яке може автоматично оновлюватися на комп’ютері.

5. Переглядайте завантаження

Веб-сайти можуть бути прихованими, якщо на них завантажено зловмисне програмне забезпечення та підозрілий контент. Якщо розпочнеться завантаження, яке ми не авторизували, ми повинні негайно скасувати його та вийти з веб-сторінки, оскільки вона, ймовірно, буде заповнена більшою кількістю шкідливого коду.

Якщо ми використовуємо застарілий веб-переглядач, наприклад Internet Explorer, нам потрібно переконатися, що налаштування безпеки встановлено на принаймні середнє значення, якщо не більше, щоб запобігти доступу будь-якого небажаного коду до нашої системи. В іншому випадку існує ймовірність того, що завантаження можуть відбуватися у фоновому режимі без сповіщення.

6. Встановіть Ad-block

Онлайн-реклама, що спливає, часто може демонструвати неоднозначні веб-сайти, які викрадають наші дані та встановлюють віруси. Ви можете знайти безкоштовні блокувальники реклами та різноманітні платні. Різниця в ціні зазвичай залежить від того, наскільки добре він функціонує.

7. Часто запускайте сканування на віруси

Незважаючи на чудове програмне забезпечення для блокування реклами та антивірусне програмне забезпечення, все ще існує можливість завантажити вірус або встановити зловмисне програмне забезпечення. Як наслідок, ми повинні запускати перевірку на віруси принаймні щотижня, щоб запобігти або мінімізувати шкоду, завдану зловмисним кодуванням. Це можна зробити за мить до резервного копіювання, щоб переконатися, що у нас немає шкідливих файлів.

8. Уникайте підозрілих посилань

Посилання можуть бути небезпечними, особливо якщо вони з невідомого джерела. Поширеним прийомом, який використовується й сьогодні, є надсилання фішингових електронних листів із посиланнями на шкідливі веб-сайти, які можуть встановити вірус або викрасти наші дані. Обережність щодо того, що ми натискаємо, убереже нас від багатьох потенційних загроз.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело innotechtoday
Читайте також