Як захистити будь-який смартфон від злому: поради від кіберфахівців

Ви можете не усвідомлювати, що ваш смартфон не захищений, доки не стане надто пізно. Щороку мільйони телефонів залишаються незахищеними, що робить їх легкою мішенню для кіберзлочинців. Скористайтеся цими порадами, щоб захистити свій гаджет від злочинців.

1. Використовуйте PIN-код

Незалежно від того, використовуєте ви шаблон, цифровий код, відбиток пальця чи ідентифікатор обличчя, ваш PIN-код є першою лінією захисту від хакерів. Використання числового коду є значно ефективнішим, ніж, наприклад, використання графічного замка, оскільки його важче зламати. Але переконайтеся, що вибраний вами маркер унікальний і його важко вгадати. Багато людей обирають прості PIN-коди, такі як «1234».

2. Завантажуйте програми з офіційного магазину

За даними Symantec, на кожному 36 смартфоні встановлено програму з високим ризиком. Більшість цих шкідливих програм завантажується за межами Apple App Store або Google Play Store. Це зрозуміло, бо Apple і Google використовують заходи безпеки для захисту смартфонів від зловмисного програмного забезпечення. Програми за межами офіційних магазинів таку перевірку не проходять. Після встановлення на ваш телефон програми з високим рівнем ризику, хакер може отримати доступ до ваших особистих даних, включаючи паролі та дані кредитної картки.

3. Слідкуйте за оновленнями програм і операційної системи

Ви не тільки повинні завантажувати свої програми лише з Google Play або App Store, але вам потрібно їх оновлювати. Хакери можуть скористатися застарілим додатком, знайшовши слабкі місця в його інфраструктурі та отримавши доступ до ваших особистих даних.

4. Використовуйте VPN

Якщо ви плануєте підключитися до загальнодоступної мережі Wi-Fi, важливо використовувати VPN. Хакери можуть підключитися до будь-якого загальнодоступного маршрутизатора Wi-Fi і спробувати отримати доступ до пристрою, який також використовує цю публічну мережу. VPN приховує ваше з’єднання від кіберзлочинців, захищаючи його від злому. Однак, якщо ви можете, краще взагалі уникати використання загальнодоступних мереж Wi-Fi.

5. Не використовуйте автоматичний вхід

Хоча це зручно, якщо ваші програми налаштовані на автоматичний вхід кожного разу, коли ви їх використовуєте, це значно полегшує їх злом. Якщо хакеру вдасться отримати доступ до вашого телефону, а у вас увімкнено автоматичний вхід, він зможе легко відкрити всі ваші незахищені програми та отримати з них будь-які доступні дані. Хоча це займає більше часу, набагато безпечніше вручну вводити пароль кожного разу, коли ви використовуєте програму на телефоні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Politeka
Читайте також