Як створити надійні паролі для облікових записів: кілька простих порад

Про те, як користувачі створюють собі паролі, ходять легенди і анекдоти. Завжди згадують варіанти “qwerty”, “password” та “12345”. Але якщо відставити жарти в сторону, то надійний пароль – це дуже важлива частина вашої безпеки і конфіденційності.

Паролі захищають вас від різних типів хакерських атак. Важливо, щоб ви завжди використовували унікальні та складні паролі для кожного облікового запису користувача та регулярно оновлювали їх для підвищення безпеки.

Небезпека слабких паролів

Ризики слабких паролів можуть бути критичними:

  • Крадіжка даних: якщо зловмисник зламає ваш пароль, він може отримати доступ до вашого облікового запису та викрасти особисту інформацію, маніпулювати даними або зловживати обліковим записом.
  • Крадіжка особистих даних: зловмисники можуть використовувати вкрадені або зламані паролі для доступу до особистої інформації та крадіжки особистих даних. Зловмисники видадуть себе за вас і отримають доступ до ваших облікових записів або даних.
  • Витік даних: якщо ви використовуєте один пароль для кількох облікових записів користувачів і один із цих облікових записів зламано, зловмисники можуть отримати доступ до всіх інших облікових записів із тим самим паролем. Це може призвести до значного витоку даних, передачі особистої чи конфіденційної інформації в чужі руки.
  • Втрата конфіденційності та конфіденційності: ненадійні паролі можуть поставити під загрозу особисту інформацію або повідомлення в облікових записах електронної пошти, соціальних мережах або інших онлайн-сервісах, що призведе до втрати конфіденційності та конфіденційності.
  • Фінансові збитки: якщо банківський рахунок або сервіс онлайн-платежів зламано, зловмисники можуть викрасти гроші або здійснити несанкціоновані перекази. Фінансові втрати можуть бути значними.

Тому надійні паролі та PIN-коди є центральними для автентифікації, механізму, який захищає інформацію від несанкціонованого доступу.

Як виглядає надійний пароль

Коли ви створюєте новий пароль, обов’язково дотримуйтеся цих правил.

  • Пароль не повинен мати відношення до вас (наприклад, дата народження, ім’я) або ваше ім’я для входу.
  • Пароль містить принаймні 12 символів і бажано містити цифри, великі та малі літери та спеціальні символи. Чим довше, тим краще.
  • Пароль є нетривіальним, тобто містить не більше двох однакових символів або простих цифрових послідовностей (наприклад, AAA, 888, abcd, QWERT, 9876 тощо).
  • Пароль не є ідентичним іншому паролю, особливо тому, який використовується для особистих цілей чи Інтернету. Загалом, вам слід вибрати окремий пароль для кожної програми.
  • Пароль не генерується системою. Перед першим використанням системи паролі за замовчуванням необхідно замінити індивідуальними безпечними паролями.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело gazeta.ua
Читайте також