Як швидко розпізнати, що ваш смартфон зламали хакери, і що з цим робити

Хакери постійно шукають нові способи проникнути у ваш гаджет і отримати потрібну їм інформацію. Це може бути дуже небезпечно для ваших банківських карт, особистих даних і т.д. Тому уважно слідкуйте за безпекою всіх своїх мобільних пристроїв.

Ось кілька ознак, які можуть сигналізувати про небезпеку.

1) Проблеми з батареєю

Якщо ваш телефон почав раптово нагріватися та надзвичайно швидко втрачати заряд, це може означати, що на гаджеті діють шкідливі програми та програмне забезпечення. Ця ознака особливо актуальна в тих випадках, коли мова йде про гаджет з новою батарею, яка не повинна швидко розряджатись.

2) Неочікувана “поведінка” гаджета

Ваш смартфон починає сам дзвонити, розсилати повідомлення або виконувати будь-які інші дії, які ви не планували. Скоріше за все, гаджет отримує команди від шкідливих програм.

3) Невідомі програми

Програмне забезпечення, яке раптово з’являється на вашому пристрої, особливо якщо ви дозволили встановлення програм від невідомих розробників або маєте зламаний смартфон. Це можуть бути програми для спостереження, які були встановлені без вашого відома чи згоди, або інше зловмисне програмне забезпечення.

4) Несподівані рахунки

Якщо у вас є неочікувані витрати, дзвінки або текстові повідомлення на платні номери, це може означати, що ви стали жертвою хакерів.

Що робити, якщо ваш телефон зламано?

Якщо ви підозрюєте, що ваш пристрій було заражено зловмисним програмним забезпеченням або скомпрометовано іншим чином, вам слід терміново вжити заходів для захисту вашої конфіденційності та безпеки.

1) Сканування зловмисного програмного забезпечення

Вам слід переконатися, що на телефоні встановлено найновішу операційну систему. Оновлення зазвичай включають виправлення вразливостей системи безпеки, які можуть бути використані під час атак або розповсюдження шкідливого програмного забезпечення. Google і Apple пропонують захист безпеки для користувачів, але не завадить завантажити спеціальний антивірусний додаток. Варіанти включають Avast, Bitdefender і Norton. Навіть якщо ви дотримуєтеся безкоштовних версій цих програм, то це краще, ніж нічого.

2) Видалення підозрілих програм

Видалення дивних програм не гарантує вам повну безпеку, але зробити це треба неодмінно. Вам також слід уникати завантаження програм від сторонніх розробників за межами Google Play і Apple Store, яким ви не довіряєте.

3) Зміна рівню дозволів

Час від часу вам слід перевіряти рівні дозволів програм на вашому мобільному пристрої. Якщо програми мають занадто великі дозволи, подумайте про їх скасування або повне видалення програми.

4) Зміцнення каналів зв’язку

Ніколи не використовуйте відкриті загальнодоступні мережі Wi-Fi, якщо це не дуже важливо. Натомість дотримуйтесь мобільних мереж. Вимкніть Bluetooth, GPS та будь-які інші функції, які можуть транслювати ваші дані, якщо вони в даний момент вам не потрібні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також