Як швидко посилити сигнал домашнього Wi-Fi: три ефективні способи

Про швидкість Wi-Fi ми замислюємося лише тоді, коли виникли проблеми і Інтернет зник або сповільнився. Серед причин цього можуть бути фізичні перешкоди, які впливають на бездротові сигнали. Відстань між пристроєм і точкою доступу та кількість пристроїв, які використовують вашу мережу Wi-Fi, також впливатимуть на швидкість з’єднання. Як це вирішити? Давайте розбиратись.

В першу чергу вам треба впевнитись, що проблема виникла саме у вас, а не у постачальника Інтернет-послуг. Подзвоніть і спитайте, чи немає якихось технічних збоїв. Якщо там все в порядку, то шукайте проблему вдома.

Зазвичай на швидкість підключення до Інтернету впливають три основні чинники: розташування маршрутизатора, технологія та підключені до нього пристрої.

Способи збільшення швидкості Wi-Fi

1. Розмістіть маршрутизатор правильно.

Оскільки Wi-Fi є бездротовим, його швидкість з’єднання залежить від відстані, перешкод (таких як стіни, підлога та стеля), електронних перешкод і кількості користувачів у мережі.

Для найкращого сигналу розмістіть бездротовий маршрутизатор на відкритому місці, де його сигналу не заважають, наприклад, бетонні стіни. Тримайте його подалі від іншої електроніки, яка може створювати перешкоди, наприклад мікрохвильових печей, радіоняні та бездротових телефонів.

2. Використовуйте сучасні технології Wi-Fi

Технології швидко змінюються, і одним із найкращих способів пришвидшити бездротову мережу є використання новітнього апаратного забезпечення. Wi-Fi 6 (802.11ax) — це найбільший стрибок у бездротових технологіях за останні десять років, що забезпечує вищу швидкість, меншу затримку та більшу ємність на ПК, мобільних телефонах, маршрутизаторах. Більш старі, менш продуктивні технології, такі як Wireless-N (802.11n) і Wireless-AC (802.11ac), все ще присутні в мобільних пристроях.

Нові маршрутизатори Wi-Fi 6 мають швидкість передачі даних майже в 3 рази вищу, ніж стандартні рішення Wi-Fi 5, і вони пропонують «дводіапазонний» функціонал, щоб ви могли звільнити канали для доступу старіших бездротових пристроїв.

3. Оптимізуйте налаштування

Гра в онлайн-ігри, відеочати і потокове відтворення фільмів займають значну пропускну здатність, і вони можуть уповільнити швидкість Інтернету та доступ для всіх, хто підключений до цієї мережі Wi-Fi.

Якщо ваш маршрутизатор порівняно новий, він має можливість перемикатися між двома радіочастотами — 2,4 ГГц (старіший стандарт) і 5 ГГц (новіший стандарт). Розумні бездротові маршрутизатори можуть вибрати найкращу частоту для вас і вашого середовища. Кожна частота має декілька каналів: 14 на 2,4 ГГц і 30 на 5 ГГц. Отже, якщо ваш маршрутизатор має можливість автоматичного перемикання між частотами, він може вибрати один з 44 каналів. Ви можете перевірити налаштування бездротового маршрутизатора, щоб перевірити, чи він автоматично перемикається між каналами та частотами для оптимального налаштування.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело telegraf
Читайте також