Як прискорити роботу вашого браузера: пропонуємо чотири способи

Якщо ви багато часу проводите за комп’ютером і, зокрема, працюєте з браузером, то вам варто вжити певні заходи, щоб прискорити його роботу. Деякі з цих хитрощів є специфічними для конкретного браузера (Google Chrome, Apple Safari тощо), але більшість працюють у всьому спектрі.

1. Встановлення оновлень

Перш за все, вам потрібно переконатися, що ви завжди використовуєте останню версію обраного веб-браузера. Це гарантує вам більшу безпеку і найновішу оптимізацію.

Оновлення здебільшого виконуються автоматично, але ви також можете перевірити їх вручну.

 • В Chrome натисніть три крапки (вгорі праворуч), потім «Довідка» та «Про Google Chrome».
 • В Microsoft Edge клацніть три крапки (вгорі праворуч), потім «Довідка та відгуки» та «Про Microsoft Edge».
 • Для Firefox у Windows клацніть три горизонтальні лінії (вгорі праворуч), потім «Довідка» та «Про Firefox», а у Firefox на macOS відкрийте меню Firefox і виберіть «Про Firefox».
 • Що стосується Safari, оновлення для веб-переглядача входять до складу оновлень для macOS. Щоб переконатися, що macOS оновлена, відкрийте меню Apple, клацніть «Параметри системи», потім виберіть «Загальні» та «Оновлення програмного забезпечення».

2. Аудит розширень

Немає сумніву, що розширення браузера можуть бути дуже корисними для пересування в Інтернеті та виконання багатьох задач. Але якщо встановити їх занадто багато, то вони сповільнять роботу. Особливо це стосується доповнень, які постійно аналізують вашу взаємодію з Інтернетом.

Пам’ятаючи про це, доцільно проводити регулярний аудит наявних у вас розширень. Видаліть ті, якими ви рідко користуєтеся.

 • У Chrome ви можете знайти свої розширення, натиснувши три крапки (вгорі праворуч), потім «Розширення» та «Керування розширеннями». Використовуйте перемикачі, щоб вимкнути додаткові компоненти, і кнопки «Видалити», щоб видалити їх.
 • У Firefox вам потрібно натиснути три горизонтальні лінії (вгорі праворуч), а потім «Додатки та теми». Знову ж таки, у вас є перемикачі для ввімкнення та вимкнення розширень, але ви можете натиснути три крапки та «Видалити», щоб видалити їх.
 • У Microsoft Edge натисніть три крапки (вгорі праворуч), потім «Розширення» та «Керування розширеннями», щоб знайти перемикачі (для ввімкнення та вимкнення) і кнопки «Видалити» (для видалення).
 • У Safari відкрийте меню Safari та виберіть «Параметри», а потім «Розширення» — прапорці дозволяють увімкнути та вимкнути додаткові компоненти, а кнопки «Видалити» — видалити їх.

3. Включення оптимізації

Цей варіант дещо більш специфічний, але більшість сучасних браузерів мають одну або дві функції, призначені для оптимізації вашого досвіду перегляду.

 • У Google Chrome клацніть три крапки (вгорі праворуч), потім «Налаштування та продуктивність». Ви можете ввімкнути «Збереження пам’яті» (щоб «відкласти» неактивні вкладки та звільнити пам’ять), а також «Попереднє завантаження сторінок». Перейдіть на вкладку «Система», щоб увімкнути апаратне прискорення.
 • Щоб знайти функції підвищення продуктивності в Microsoft Edge, натисніть три крапки (вгорі праворуч), потім «Параметри» та «Система та продуктивність». Ви також можете вибрати баланс між потужністю (використанням усіх ресурсів вашої системи) та ефективністю (збереження потреб енергії браузера).
 • У Firefox є лише одне налаштування, яке слід увімкнути: клацніть три горизонтальні лінії (вгорі праворуч), потім «Параметри» та «Загальні», щоб знайти «Використовувати рекомендовані параметри продуктивності», що вмикає апаратне прискорення.
 • У Safari ви можете вибрати Safari, Settings і Tabs, щоб неактивні вкладки автоматично закривалися через певний час, звільняючи системні ресурси.

4. Перевстановити браузер

Це більш радикальний метод, який дозволить почати з нуля (хоча ви не можете зробити це з Safari або Edge, які прив’язані до їхніх операційних систем). Це означає, що всі ваші розширення та персоналізовані налаштування буде видалено, а також будь-які тимчасові файли даних, які не були очищені належним чином.

 • Ви можете видалити програми в Windows, відкривши «Параметри» в меню «Пуск», а потім вибравши «Програми» та «Встановлені програми» — біля кожної програми є три крапки, на які можна натиснути, щоб знайти опцію для видалення.
 • У macOS відкрийте папку «Програми» у Finder, щоб знайти ваші веб-переглядачі, а потім перетягніть відповідні піктограми вниз до піктограми кошика на док-станції, щоб видалити їх із системи.

Якщо вас запитають, чи хочете ви одночасно очистити дані, пов’язані з вашим веб-переглядачем, вам слід відповісти «так». Потім ви можете перейти в Інтернет, щоб повторно завантажити обраний браузер і почати процес налаштування знову.

Firefox має функцією, яка дозволяє скинути програмне забезпечення (повернувши його до початкового стану) без необхідності виконувати процеси видалення та повторного встановлення. Натисніть три горизонтальні лінії (вгорі праворуч), потім «Довідка» та «Додаткова інформація щодо усунення несправностей», а потім «Оновити Firefox».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело popsci
Читайте також