Як прискорити роботу Android-смартфона: експерти назвали сім лайфхаків

З плином часу будь-який гаджет починає працювати вже не так швидко, як раніше. Смартфон або планшет сповільнюється і підвисає, але ви можете вплинути на цей процес.

Сповільнення роботи відбувається з багатьох причин: софт стає складнішим, операційна система збільшується обсягом, а “залізо” пристрою залишається незмінним. На жаль, на відміну від комп’ютерів, не можна просто так замінити процесор чи відеокарту більш сучасними.

В результаті багато хто може подумати про покупку нового пристрою. Однак не варто поспішати, оскільки є кілька способів, які допоможуть відновити продуктивність гаджету.

1. Перезавантаження

Якщо ваш телефон раптово почав гальмувати, спочатку варто спробувати просто перезавантажити його. Під час тривалої роботи активними залишаються багато фонових процесів, які можуть уповільнювати його роботу. Перезавантаження допоможе позбутися їх і очистити систему.

2. Відключіть системні віджети, живі шпалери та анімацію

Всі ці елементи, хоч і по-різному, можуть уповільнити роботу вашого пристрою і зменшити його заряд батареї. Щоб змінити шпалери та відключити віджети, достатньо утримувати палець у будь-якому вільному місці на головному екрані. У меню, що з’явиться, ви зможете виконати необхідні налаштування.

3. Очистіть кеш програм

Кеш програм – це тимчасові файли, які використовуються для прискорення роботи програми. Однак згодом вони займають все більше місця в пам’яті пристрою та уповільнюють його роботу.

Щоб очистити дані, потрібно знайти в “Налаштуваннях” необхідну програму, вибрати в меню “Про програму”/”Використання пам’яті” і потім “Видалити дані” або “Очистити кеш”.

4. Видаліть програми, які не використовуються

Чим більше програм встановлено на вашому смартфоні, тим більше місця вони займають у пам’яті пристрою і тим повільніше він працює. Видаліть усі програми, які вам не потрібні або які ви не використовували протягом останніх кількох місяців.

5. Оновіть Android і програми

Незалежно від масштабу оновлення їх необхідно встановлювати. Зазвичай вони виправляють помилки, що виникли у попередніх версіях операційної системи. Те саме стосується і додатків.

6. Скидання до заводських налаштувань

Скидання до заводських налаштувань поверне ваш смартфон до початкових налаштувань, якби ви щойно купили його. Однак, слід пам’ятати, що ця дія призведе до видалення всіх даних та налаштувань, збережених на пристрої. Тому перед скиданням до заводських налаштувань зробіть резервну копію важливої ​​інформації.

7. Вимкніть сервіси Google

Багато сервісів Google просто займають пам’ять і майже не використовуються. Наприклад, Google “Помічник” на старих пристроях може сповільнювати роботу. Рекомендується вимкнути цю функцію через налаштування облікового запису Google.

Також зверніть увагу на інші програми, які можуть сповільнювати роботу пристрою та пам’ятати, такі як цифрова клавіатура, віджет пошуку та голосове введення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Politeka
Читайте також