Як перевірити, чи почав ваш комп’ютер “пригальмовувати” з часом

Навіть найпотужніші комп’ютери не служать вічно і з часом рівень їхньої потужності знижується. Але з’ясувати, коли закінчився термін придатності ноутбука чи настільного комп’ютера, — не завжди просто, адже це не точна наука. Bibliotech зібрала деякі корисні інструменти, які зможуть вам допомогти.

І Windows, і macOS мають вбудовані інструменти для моніторингу продуктивності системи.

У Windows це – Диспетчер завдань:

  • Клацніть правою кнопкою миші на порожню область панелі завдань і виберіть «Диспетчер завдань». На вкладках «Процеси» та «Продуктивність» ви отримуєте безліч деталей про те, як ресурси вашої системи витримують вагу програмного забезпечення, тож ви можете регулярно записувати ці цифри тиждень за тижнем (або місяць за місяцем), щоб стежити за будь-яким погіршенням. Сам диспетчер завдань не зберігає жодних історичних даних, але їх зберігає вдосконалений інструмент під назвою Performance Monitor — ви можете знайти його та запустити з меню «Пуск».
  • Клацніть правою кнопкою миші Визначений користувачем у розділі Набори збирачів даних.
  • Виберіть «Новий» і «Набір збирачів даних».
  • Назвіть набір, виберіть «Створити з шаблону», а потім натисніть «Далі».
  • Виберіть «Продуктивність системи» та «Готово».
  • За допомогою команд «Дія» та «Пуск» ви можете запустити діагностичну перевірку вручну або клацнути правою кнопкою миші новий звіт, а потім вибрати «Властивості» та «Розклад», щоб періодично запускати його автоматично.

У macOS це – Монітор активності:

  • Відкрийте Finder і виберіть «Утиліти» в меню «Перейти». Як і в диспетчері завдань, ви можете побачити, наскільки зайняті системний процесор, пам’ять і диски. Однак немає простого способу автоматично зареєструвати ці дані, тому вам доведеться регулярно запускати Activity Monitor і вручну записувати цифри, які ви бачите, щоб з часом перевірити на проблеми з продуктивністю.

Інструменти бенчмаркінгу

  • Інструменти порівняльного аналізу сторонніх розробників перевіряють ключові компоненти вашої комп’ютерної системи та звітують про продуктивність. Ідея полягає в тому, що ви запускаєте їх регулярно, записуєте бали, а потім наносите бали в графік з часом, щоб стежити за падінням продуктивності. Приклади: Geekbench, Cinebench.
  • Диски часто є частинами комп’ютерів, які починають виходити з ладу першими, і ви можете отримати програмне забезпечення для порівняльного аналізу, щоб перевірити саме вашу системну пам’ять. Приклади: CrystalDiskMark, Blackmagic Disk Speed ​​Test.
  • Ви можете проводити багато часу за комп’ютером у вікні браузера, і також існують тести для перевірки продуктивності браузера. Приклади: Speedometer, JetStream.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також