Вони за вами слідкують: 5 програм Android, які краще вимкнути прямо зараз

Уявіть собі, що кожна деталь вашого повсякденного життя контролюється – що ви їсте, коли спите, які місця відвідуєте тощо. Відбувається контроль над найінтимнішими моментами вашого життя. Це лякає, правда? Але насправді саме це робить ваш смартфон. Це постійний спостерігач, який знає про вас майже все. Якщо ви хочете хоча б трохи відновити свою конфіденційність, вимкніть деякі налаштування Android.

Bibliotech рекомендує звернути увагу на 5 програм та функцій, які, можливо, вам варто відключити на своєму пристрої.

1. Геолокація

Чимало програм на смартфонах використовують ваше місцезнаходження, наприклад, під час замовлення таксі або доставики їжі. Є сенс такі програми вимкнути і знову підключити лише в момент використання.

Щоб припинити надсилання свого місцезнаходження на телефоні, знайдіть значок місцезнаходження на панелі (або прокрутіть на деяких телефонах) і вимкніть його. У налаштуваннях забороніть доступ до місцезнаходження додаткам, які не повинні стежити за вами. Не забувайте регулярно очищати історію переміщень, щоб захистити свої дані та дії.

2. Персоналізація реклами

Ніколи не дозволяйте програмі чи веб-сайту персоналізувати рекламу для вас. Інакше почнеться порочне коло, коли ви говорите про продукт або послугу, а потім бачите їхню рекламу в додатках і на веб-сайтах. Захистіть свій телефон Android за допомогою цих кроків.

  • Відкрийте Налаштування > Google > Оголошення.
  • Торкніться свого облікового запису Google.
  • Перейдіть до Дані та конфіденційність > Налаштування реклами > Персоналізація реклами.
  • Після цього ви можете перевірити дані для персоналізованої реклами та відмовитися від неї.

3. Інформація про використання та діагностику

Щоб покращити функціональні можливості ОС Android, Google передає величезну кількість даних, і хоча здається, що це робиться для покращення взаємодії з користувачем, ніколи не знаєш, як насправді використовуються дані про використання та діагностику. Ви можете відмовитися від послуги:

  • Відкрийте Налаштування > Торкніться Google > Торкніться верхнього правого меню з трьома крапками.
  • Виберіть «Використання та діагностика» > «Вимкнути».

4. Сканування пристроїв поблизу

Ви можете помітити, що час від часу акумулятор вашого телефону занадто швидко розряджається. Однією з причин є сканування пристроїв поруч для Wi-Fi і Bluetooth. Контакт з іншими пристроями – це завжди небезпека. Вимкнувши це налаштування Android, ви не заощадите батарею, а й захистите свій телефон від зовнішніх уразливостей.

  • Зайдіть в Налаштування > Розташування > Сканування Wi-Fi і Налаштування > Розташування > Сканування Bluetooth.

5. Доступ до мікрофона, камери та інших датчиків

Страшно уявити, що кожне слово, яке ви говорите, або клацання об’єкта на вашому пристрої можна відстежити. Усі ці дії можуть призвести до витоку приватних даних. Тому краще надавати доступ до мікрофона, лише якщо цього вимагає програма, і уникати використання інших датчиків на телефоні, щоб уникнути витоку біометричних даних. Слідкуйте за тим, яка програма використовує який датчик і чому. Спробуйте вимкнути ці налаштування даних на Android, щоб захистити вашу конфіденційність і безпеку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також