Українцям розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень світла

Внаслідок обстрілів з боку Росії українська енергосистема зазнала значних пошкоджень, що призвело до введення графіків відключень електроенергії по всій країні. Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації, нагадав українцям про важливість залишатись на зв’язку навіть у випадках відсутності електропостачання.

В своєму Telegram-каналі він рекомендував громадянам завантажити інтерактивну мапу з точками доступу в додатку “Дії”, де доступні точки Starlink для онлайн-з’єднання та генератори для зарядження телефонів. Він також пояснив причини погіршення роботи мобільного інтернету під час відключень електроенергії і надав поради, як з цим впоратися.

“Коли вимикається світло, багато людей переходять на мобільний інтернет через свій робочий або домашній вайфай. Це призводить до значного навантаження на базові станції мобільних операторів, в результаті чого зв’язок може втрачатися. Перше, що варто зробити — увімкніть національний роумінг і спробуйте перемкнутися на іншого оператора”, — підкреслив Федоров.

Окрім цього, міністр вказав на технологію xPON як альтернативу мобільному інтернету, що дозволяє підтримувати зв’язок навіть під час довготривалих відключень електроенергії.

“Не забувайте про енергостійкий фіксований інтернет, особливо xPON, який може працювати понад чотири години при відключеннях. Це дозволить зберігати зв’язок через месенджери і спілкуватися з близькими навіть у складних умовах”, — додав він, рекомендуючи звернутися до провайдера для отримання більш детальної інформації про доступність цієї технології.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також