Українцям розповіли, як захиститися від комп’ютерних вірусів

Розширення Інтернету вивело людство на новий рівень можливостей, але разом з цим з’явилися нові загрози, з якими користувачі стикаються щодня, і які можуть призвести до втрат великих обсягів даних і мільярдних збитків. Кіберполіція попереджає про ризики комп’ютерних вірусів.

Термін “комп’ютерні віруси” з’явився у першій половині 1980-х років і поширився масово після інтернет-буму на початку 2000-х. Перші віруси не мали на меті фінансової вигоди, а скоріше створювали паніку серед користувачів.

Комп’ютерні віруси – це форма шкідливого програмного забезпечення, що має можливість поширюватися через Інтернет або змінні носії. Вони можуть завдати шкоди файлам і операційній системі, а також використовуються для крадіжок, шпигунства та інших злочинних цілей.

Віруси можуть заражати програми або файли, завантажені з Інтернету або відкриті через посилання, які розсилаються зловмисниками. Вони можуть самостійно копіювати себе і розповсюджуватися серед користувачів, активізуючись у залежності від програмованих умов.

Кіберполіція рекомендує використовувати антивірусне програмне забезпечення, оновлювати програми і операційні системи, обмежувати взаємодію в Інтернеті з ненадійних джерел і робити регулярні резервні копії даних для запобігання втратам.

Також важливо пам’ятати про кримінальну відповідальність за створення і поширення вірусів, що може призвести до п’яти років ув’язнення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також