Україна чекає на чергове північне сяйво: як найкраще його сфотографувати смартфоном

Нещодавно на Сонці були зафіксовані спалахи класу Х, що може призвести до появи дуже красивого природного явища – північного сяйва.

Навіть якщо це не трапиться 16-17 травня, то наша зоря ще деякий час перебуватиме на піку активності, який включає потужні викиди корональної маси й провокує нові видовищні світіння. Щоб надовго зберегти пам’ять про таку рідкісну красу, ви можете скористатися своїм смартфоном, але тут не все просто.

Ось як фахівці рекомендують фотографувати це неймовірне явище.

1. Відійдіть від світла

Ні, не від північного сяйва, а від вогнів міста. Якщо ви будете стояти надто близько до них, ваші фотографії будуть не такими гарними.

2. Тримайте камеру або телефон нерухомо

Ви можете назвати розмиті зображення художніми, але це не той випадок. Тут художницею є сама природа. Тому краще використати штатив або іншу опору.

3. Використовуйте ручні налаштування, якщо вони є

Так, автоматичні налаштування часто полегшують життя, але у темряві вони працюють погано. У найгіршому випадку полярного сяйва на вашому фото взагалі не буде.

Правильні налаштування камери для зйомки північного сяйва залежать від часу та місця, а також від самої камери. Проте ручні налаштування завжди найкращі.

Як сфотографувати північне сяйво за допомогою iPhone або Android

1. Не використовуйте спалах.
2. Використовуйте ручне фокусування.
3. Завантажте програми для заміни камери.

Вони дають вам більше можливостей для зміни налаштувань камери, наприклад витримки. До популярних програм належать Long Exposure 2, NightCap Camera та Northern Lights Photo Taker. Знайдіть кілька сумісних із вашим телефоном і перевірте їх заздалегідь, щоб дізнатися, яким з них вам зручно користуватися.

4. Якщо на вашому телефоні зазвичай увімкнено вібросигнал, було б доцільно вимкнути його, щоб телефонний дзвінок не зіпсував ваше фото.

5. Візьміть з собою павербанк. У холодну погоду батареї розряджаються швидше. Щоб заощадити енергію, також розумно закрити всі інші програми

Якщо ви використовуєте фотоапарат

  • Швидкість затвора: кількість часу, протягом якого затвор відкритий і додає світло до вашого зображення. Довша витримка означає більше світла, що вам і потрібно.
  • Діафрагма: для північного сяйва використовуйте найменше можливе значення для вашого об’єктива, наприклад f/1,4–f/4.
  • ISO: вищий ISO додає більше світла до вашої фотографії. Від 800 до 3200 ISO є ідеальним, залежно від інших джерел світла, таких як місяць.
  • Фокус: використовуйте ручне фокусування для найкращого результату. Знайдіть яскраву зірку та налаштуйте фокус так, щоб зірка була якомога меншою.

Хорошою відправною точкою для фотографування північного сяйва є: діафрагма f/2,8, ISO 1600 (збільште, якщо дуже темно) і 15-секундна витримка. Майте на увазі, що якщо полярне сяйво дуже активне (тобто швидко танцює), потрібно скоротити витримку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 24tv.ua
Читайте також