Смартфон мобілізованого: як безпечно користуватись телефоном у війську

Пройшовши значну еволюцію від кнопкових телефонів до сучасних сенсорних смартфонів, мобільні телефони стали незамінним атрибутом сучасної людини. Вони спрощують життя, але під час війни можуть становити небезпеку, особливо для військовослужбовців.

Кореспондент АрміяInform надає кілька порад, ґрунтуючись на власному досвіді, щодо безпечного користування мобільним телефоном у військових умовах.

Пріоритет безпеки

Основне правило користування мобільним телефоном у війську — забезпечення безпеки. Незалежно від вашого місця розташування, пам’ятайте, що зручний пристрій може стати загрозою для вас та ваших побратимів.

Зменшення використання

Мобільний телефон може бути великою спокусою, але в армії його краще використовувати якомога менше. Ідеальний варіант — повністю відмовитися від його використання. Якщо це неможливо, користуйтеся телефоном лише в разі крайньої необхідності, за дозволом командира і у визначеному місці.

Обмеження контактів

Налаштуйте телефон так, щоб він міг приймати дзвінки та повідомлення лише від людей зі списку контактів. Попередьте рідних та друзів, що вони не повинні телефонувати вам, а ви зв’яжетеся з ними самі у разі потреби. Оберіть один-два контакти для періодичного зв’язку із зовнішнім світом.

Постійне вимкнення

Тримайте телефон вимкненим, щоб мінімізувати ризик виявлення пристрою засобами стеження, економити заряд батареї та уникати небажаних дзвінків. Вмикайте телефон тільки в безпечному місці і на короткий час.

Вимкнення звуку

Вимкніть звук виклику і навіть вібрацію, щоб не допустити, щоб телефон дзвонив у непотрібний момент.

Вимкнення геолокації, Wi-Fi, Bluetooth

Ніколи не дозволяйте телефону передавати інформацію про ваше місцезнаходження. Вимкніть Wi-Fi та Bluetooth і вмикайте їх лише при абсолютній необхідності і впевненості у безпечності джерела сигналу.

Використання режиму польоту

Тримайте телефон у режимі польоту, знімайте його з цього режиму тільки для здійснення дзвінка або відправлення повідомлення, після чого знову включайте цей режим.

Використання захищених месенджерів

Віддавайте перевагу дзвінкам через захищені месенджери, такі як Signal або WhatsApp, уникаючи менш захищених додатків як Telegram чи Viber. Домовтесь з основними контактами про використання одного месенджера і видаліть інші.

Дзвінок замість тексту

Намагайтеся телефонувати, а не писати повідомлення. Це допоможе уникнути збереження чутливої інформації на пристрої.

Блокування смартфона

Забезпечте свій смартфон надійним паролем і додатковими засобами розблокування, такими як відбиток пальця або розпізнавання обличчя.

Відмова від соцмереж

Видаліть додатки соціальних мереж або налаштуйте їх таким чином, щоб для входу вимагалася двофакторна аутентифікація. Не публікуйте жодної інформації про свою службу.

Постійна пильність

Завжди будьте насторожі і дотримуйтесь базових правил безпеки при користуванні мобільним телефоном під час служби в армії.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також