Що робити, якщо зламали ваш WhatsApp: способи відновити акаунт

WhatsApp є однією з найпоширеніших платформ обміну повідомленнями в усьому світі. І це означає, що вона привертає до себе особливу вагу шахраїв, які шукають тут собі нових жертв.

На відміну від інших платформ, таких як Facebook, Instagram і Google, де користувачі можуть входити за допомогою паролів, облікові записи WhatsApp прив’язані до номера телефону. Отже, якщо хакер має доступ до вашого телефону, він може дістатися і до месенджера. Крім того, існує чимало способів фішингу, які часто виявляються ефективними.

Як дізнатися, що обліковий запис WhatsApp зламано

Ось кілька ознак того, що ваш обліковий запис було зламано:

1. Випадкова і незвична діяльність

Отримуєте повідомлення WhatsApp від людей, яких ви не впізнаєте? Або бачите повідомлення, які ви нібито написали, але нічого про це не пам’ятаєте? Усе це може бути ознаками того, що ваш обліковий запис WhatsApp використовувався на пристрої іншої людини. Ще одна ознака: ви помічаєте зміни в налаштуваннях облікового запису WhatsApp, які ви не робили.

2. Невідомі підключені пристрої у обліковому записі

WhatsApp сповіщає вас, коли ваш обліковий запис реєструється на новому пристрої, тому якщо ви отримуєте таке сповіщення, не ініціювавши його, це чітко свідчить про те, що хтось може намагатися зламати ваш обліковий запис.

Щоб перевірити, чи невідомий пристрій прив’язано до вашого облікового запису на вашому смартфоні, торкніться кнопки «Налаштування». Далі натисніть «Пов’язані пристрої», щоб переглянути список місць, де можна отримати доступ до вашого облікового запису. Якщо ви бачите пристрій, у якому не впевнені, негайно вийдіть із нього.

3. Ви не можете отримати доступ до свого облікового запису

WhatsApp сповіщає вас, коли ваш обліковий запис реєструється на новому пристрої. Якщо ви отримуєте таке сповіщення, не ініціювавши його, це явна ознака проблеми.

Що робити, якщо обліковий запис WhatsApp зламано

Якщо ви підозрюєте, що ваш обліковий запис WhatsApp зламали, найкраще діяти негайно, щоб відновити його.

1. Підтвердіть ваш аккаунт

Почніть із підтвердження свого номера телефону в WhatsApp. Встановіть програму на свій телефон і введіть свій номер телефону. WhatsApp надішле вам код підтвердження за допомогою SMS, щоб підтвердити, що це ви. Щойно ви введете цей код, хакер автоматично вийде з вашого облікового запису, оскільки WhatsApp дозволяє одночасно використовувати лише один номер телефону на обліковий запис.

2. Налаштуйте двофакторну автентифікацію або змініть PIN-код

Якщо ви раніше налаштували двоетапну перевірку, введіть PIN-код для доступу до свого облікового запису. Якщо ви не налаштували це раніше і можете отримати доступ до свого облікового запису, зробіть це негайно.

Перейдіть до Налаштування WhatsApp > Обліковий запис > Двоетапна перевірка > Увімкнути. Вам буде запропоновано створити чотиризначний PIN-код. Час від часу WhatsApp проситиме вас ввести PIN-код, щоб підтвердити, що це ви.

3. Перегляньте безпеку свого облікового запису

Перевірте налаштування свого облікового запису, щоб переконатися, що хакер не вніс жодних змін. Зверніть особливу увагу на підключені пристрої та видаліть ті, які ви не впізнаєте. Поки ви переглядаєте свої налаштування, також подумайте про налаштування конфіденційності, наприклад, хто може бачити ваше фото профілю, останні відвідування та оновлення статусу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Politeka
Читайте також