Що краще для вашого гаджета – бездротова чи дротова зарядка: пояснюють фахівці

Бездротова зарядка все більше привертає до себе увагу і користується попитом, посуваючи вбік традиційний, перевірений спосіб зарядки. Але який спосіб зарядки насправді краще? Давайте порівняємо за декільком критеріями.

1. Ефективність

Бездротова зарядка зручніша та ефективніша порівняно з дротовою, але заряджає вона повільніше. Незважаючи на те, що технологія бездротової зарядки вдосконалюється, вона, як правило, пропонує нижчу швидкість заряджання порівняно з дротовими рішеннями, що особливо помітно з дротовими технологіями швидкої зарядки. З бездротовою зарядкою користувачам не потрібно возитися з кабелями або турбуватися про те, щоб правильно підключити пристрій.
Дротова зарядка навпаки потребує правильно підібраного кабелю та підключення. Водночас, розміщення або вирівнювання пристрою не впливає на дротове заряджання, що забезпечує стабільну та надійну зарядку. Крім того, дротова зарядка пропонує заряджання з меншою втратою енергії під час процесу заряджання порівняно з бездротовими методами. Якщо вам потрібна більш швидка зарядка пристрою, то обирайте дротову.

2. Рухливість

Найвагомішою перевагою бездротових зарядних пристроїв є їхня зручність. Ви можете просто помістити свій пристрій на зарядну панель, усуваючи потребу возитися з кабелями чи роз’ємами. Ви можете заряджати пристрої без прив’язки до певного місця. В той же час, для ефективного заряджання пристрої мають бути правильно розташовані на зарядному пристрої, що іноді може бути складним. Зрозуміло, що дротова зарядка не може похизуватися свободою: вона має обмежений простір для пересування. До того ж, кабелі часто захаращують робочий простір, позбавляючи вас комфорту.

3. Універсальність

Бездротова зарядка підтримує широкий спектр пристроїв, включаючи смартфони, смарт-годинники та іншу портативну електроніку. З іншого боку, провідна зарядка залежить від конкретних роз’ємів, що робить її менш універсальною з точки зору сумісності пристроїв.

4. Довговічність

З точки зору довговічності, бездротова зарядка має перевагу над дротовою. Відсутність фізичних роз’ємів і частого підключення та відключення зменшує знос зарядного обладнання. Провідна зарядка – це постійне використання зарядних портів і кабелів, що призводить до їх зношування. З часом вони будуть потребувати заміни. А якщо у вашому домі є коти чи собаки, які полюбляють гризти кабелі, то проблем додається ще більше.

5. Економічна ефективність

Дротові рішення, як правило, дешевші, ніж бездротові зарядні пристрої, і більш доступні. З іншого боку, якщо враховувати, що з часом дротові зарядки потребують ремонту (деякі причини названі в попередньому пункті), то економічна вигода видається вже не такою великою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело UAportal
Читайте також